Częste problemy z biorą się z niewiedzy. Dowiedz się, jak możesz zadbać swą skórę.

Pierwszy zarost jest niesamowitym przeżyciem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec staje się mężczyzną. Jednak niejednokrotnie dzieje się tak, że po jakimś czasie okazuje się, iż golenie, może przysparzać niemało problemów. Odkryj, w jaki sposób im zapobiec.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.W dzisiejszych czasach, aby ogolić zarost, mężczyźni często posługują się golarkami elektrycznymi albo maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Są również maszynki jednorazowe, które idealnie sprawdzają się w trakcie wakacji. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni posiadają lekki zarost, inni wręcz przeciwnie, muszą golić się częściej, ze względu na silny zarost (więcej o dr harris na stronie). Oczywiste jest to, iż słaby zarost, można zgolić prostą maszynką. Problem pojawia się,kiedy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy należy posłużyć się lepszym sprzętem. Ponadto przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, powinniśmy dobrze zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki albo kremu do golenia. Czasami kosmetyki, których używamy do golenia, powodują nieprzyjemne podrażnienia albo uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Dlatego tak szalenie istotne jest sprawdzanie rozmaitych preparatów. Jeśli jednak, mimo używania różnych kosmetyków, wykazane dolegliwości nie miną, trzeba obligatoryjnie udać się do specjalisty. Polecamy truefitt&hill

Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym problemem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Wskazaną dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne lub (Zobacz więcej: skórzane etui na klucze) gronowce. Zmiany chorobowe są często dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i zwykle szybko ustępują. Spory problem pojawia się, kiedy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W tej sytuacji golenie jest bardzo utrudnione. Powinieneś wiedzieć, iż krostki, które nie raz są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego powodu nie należy ich wyciskać. Trzeba je jedynie przemywać płynem odkażającym. Dobre jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choćby na kilka dni. Nasza skóra powinna wtedy odetchnąć.

Czy zapalenie mieszków włosowych pozostawia blizny? Nie musisz się obawiać. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno zostawiać śladu w postaci blizn. Jednak w chwili, gdy gojenie się przedłuża należy pójść do lekarza. Całkiem możliwe jest, iż przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak ważna jest wizyta lekarska? Z tego powodu, iż przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której powstają duże, twarde plamy, które po zakończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to duża sztuka. Pamiętaj, gdy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes