Czy dbać o włosy tylko latem?

wella maska do włosów
Włosy letnią porą są silnie narażone na wpływ niebezpiecznych dla zdrowia substancji. pełne zanieczyszczeń powietrze może znacznie osłabić włosy tuż przy cebulkach, a mocne promieniowanie uv potrafi je wysuszyć. Dotyczy to szczególnie i tak już osłabionych włosów różnymi zabiegami fryzjerskimi.

latem nie starczają tradycyjne markowe szampony do włosów.

Szampony do włosów z proteinami

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Na szczęście nowoczesna technologia nie pozostaje w tyle. Niedługi czas temu naukowcy opracowali specjalne szampony do włosów ,które zawierają proteiny i olejki ochronne. Te substancje dobrze chronią włosy przed szkodliwym oddziaływaniem.

Olejek arganowy – chroni skórę i włosyOd niedawna modny jest skuteczny olejek arganowy. Specyfik robiony jest z orzechów arganowych i zawiera w sobie masę wartościowych składników odżywczych. Olejek arganowy wciera się w skórę głowy albo w końcówki włosów. Jest on ogromnie bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę E, dzięki czemu rewelacyjnie ochrania skórę głowy i włosy przed groźnym oddziaływaniem promieniowania UV.

Szampon przeciwłupieżowy = koniecznośćOsoby mające dokuczliwą niedyspozycję, jaką stanowi łupież powinny zaku[ić dobry szampon przeciwłupieżowy. letnią porą, kiedy głowa intensywnie się poci, a gruczoły łojowe wydzielają więcej oleistej substancji, łupież powoduje dodatkową dolegliwość. szampon przeciwłupieżowy nie tylko nieprzyjemnego swędzenia skóry, ale także pomoże pozbyć się łupieżu jak również przeciwdziała jego nawrotom.

Maszynki do strzyżenia męskim sprzymierzeńcemGłównie polecane latem przez mężczyzn są maszynki do strzyżenia. Kilka sprawnych czynności fryzjera powoduje, że gorące dni im niestraszne. Panie od czasu do czasu decydują się życzliwie spojrzeć na degażówki, czyli nożyce do cieniowania, lub przerzedzania włosów. Przeważnie jednak, szanując swoje zadbane włosy, preferują jedynie ich wysokie upięcie. Bywa tak, że nie trwożą ich także maszynki do strzyżenia. Modne w ostatnich czasach są wzorki stworzone właśnie maszynkami na kobiecych włosach. Degażówki natomiast na ogół nie są preferowane pośród mężczyzn, którzy uważają je za jedynie damski atrybut urody. lato, pomimo swej pięknej pogody, potrafi być niebezpieczne dla zdrowia. Głównie narażona na niebezpieczeństwa jest skóra i włosy. Dlatego, korzystając z dobrodziejstw tej pory roku, pamiętajmy o ochronie tego, co najważniejsze – naszego zdrowia.

Źródło: Lokikoki.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes