Czy można spędzić wakacje na Pattaya? Prześwietlamy kawałek Tajlandii.

Pattaya
Obiegowa opinia jest taka, że Pattaya uchodzi za drogie, hałaśliwe i brudne miejsce i jeżeli chce się zobaczyć fragment Tajlandii to każdy inny, tylko nie ten. Jak jest naprawdę? Czy warto pojechać w tamte okolice? Czy warto wybrać Pattaya last minute w korzystnej cenie?
Tajlandia
Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com

Niechlubna opinia o tym nadmorskim kurorcie bierze się z tego, że Pattaya to okolica pełna wielopiętrowych hoteli i całodobowych atrakcji typu go-go i salonów masażu erotycznego. ”Zwiedzający” turyści z najdalszych części świata najczęściej przyjeżdżają tu po prostu po to, aby dobrze się bawić i nie myśleć o swojej codzienności i jest to dla nich synonim hasła wakacje pattaya. Na pewno nie spotkamy tam bambusowych chat, pieszych turystów z plecakami, ulicznych stoisk z lokalnym jedzeniem ani też ręcznie robionymi drobiazgami.

To zdecydowanie ta zeuropeizowana część wyspy, a co za tym idzie – ceny są po prostu wyższe.

Zainteresował Cię opublikowany w tym serwisie temat? Jeżeli tak, to dodatkowo wejdź na ten link – więcej przeczytasz tutaj (https://www.uroczysko7stawow.pl/).

Łatwiej spotkać tu knajpy z kolorowymi drinkami, piwo na świeżym powietrzu, fast foody, agencje turystyczne proponujące wycieczki czy nurkowanie z butlą. Na pewno nie można zaprzeczyć, że możliwości uprawiania sportów wodnych są tam zdecydowanie najkorzystniejsze w całej Tajlandii. Plaże, wbrew popularnym opiniom, są względnie czyste i zadbane. Dobrze jest pozostać tu przez parę dni, ponieważ w okolicy jest mnóstwo tematycznych parków rozrywki i atrakcji kulturalnych, a to w końcu również sposób na wakacje Pattaya posiada centrum, które wyznacza czterokilometrowa plaża – Pattaya Beach – bardzo głośna część miasta, wypełniona jachtami i wycieczkowcami.

Tajlandia
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

Za dnia jest najbardziej zatłoczonym obszarem miasta. Po zmroku ożywia się zaś South Pattaya, aż świecąca od kolorowych neonów. Wieczorem po prostu aż roi się od turystów poszukujących niewyszukanych form rozrywki. Jest też spokojniejsza, bardziej luksusowa dzielnica i to na nią warto się zdecydować, jeśli planujemy wyjazd na Pattaya last minute. W tym rejonie poza hotelami są również pensjonaty. Plaża ma długość 14 kilometrów i jest czystsza, bezpieczniejsza i mówi się o niej, że to najlepsze miejsce do nauki windsurfingu w Tajlandii. Jest jeszcze zatoka Naklua, która uchodzi ona za jedno ze spokojniejszych miejsc w mieście. Udało się tam zachować przystań rybacką i enklawę rdzennej populacji. Mimo to większość kwater to pokoje do wynajęcia.

Jeśli będziemy szukać wyjazdu „Pattaya last minute”, koniecznie zwróćmy uwagę, aby nie były to okolice najgłośniejsze, bo odbieramy sobie tym sposobem szansę na wypoczynek, których nie zrekompensują widoki ani klimat.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes