Czy opłaca się budować firmę w oparciu o spółkę cywilną?

uczniowie podczas pracy w grupie
Zrobienie własnej działalności jest marzeniem niemal każdego Polaka. Wielu o tym marzy, bo własna firma jest ciekawą alternatywą dla pracy na etacie. Jak się o tym przekonał niejeden Kowalski, praca w cudzej firmie nie jest proste. Nie każdy Polak ma predyspozycje do tego typu roboty. Na szczęście na chwilę obecną są inne możliwości zarobkowania.

Taką inną, bardziej pasjonującą formą, jest możliwość założenia spółki cywilnej. Czy więc opłaca się działać w ramach spółki cywilnej?
Spółka cywilna jest jedną – serwis www – z najpopularniejszych w naszym kraju form prowadzenia własnej firmy.

Czy po przeanalizowaniu omawianego tematu posiadasz wątpliwości? Jeżeli tak, to wejdź tu oraz poznaj więcej informacji w odniesieniu do prezentowanej tematyki.

Nie tylko jest to dość łatwy sposób, a także stosunkowo niedrogi. Jednak w porównaniu do różnych form spółkowania. Najcenniejszą jej zaletą dla wielu przyszłych przedsiębiorców jest to, że nie trzeba do jej stworzenia wielu formalności. Taka forma spółkowania nie jest samodzielnym podmiotem prawnym, lecz jest tylko umową cywilnoprawną. Tym się różni od innych form spółkowania, że nie ma prawnej osobowości, a co za tym idzie, nie posiada także swojego majątku.

Biznes, mężczyźni
Autor: Biuro Prasowe Starter
Źródło: Biuro Prasowe Starter

Tutaj właściwie partnerzy zaciągają wszystkie długi. Za sprawą rozwoju Internetu zakładanie spółki cywilnej jest szybsze i prostsze. Nie potrzeba ruszać się z domu, by tego dokonać. Zakładanie działalności gospodarczej przez Internet jest dobrą alternatywą dla tych wszystkich, którzy cenią swój czas.
Początkowym krokiem jest zawarcie umowy na piśmie. Na szczęście nie musi być ona zawiązana w formie aktu notarialnego, co znacznie obniża koszty jej zawarcia.

Kolejnym krokiem jest pójście do właściwego urzędu w celu zdobycia potrzebnego wpisu do właściwego dokumentu. Jeśli posiada się już taki wpis, to należy wyłącznie zrobić zmiany w zapisie, czyli trzeba podać nazwę spółki i jej adres. Potem trzeba złożyć wniosek RG-1 o wydanie numeru REGON. Trzeba go złożyć w wojewódzkim oddziale Urzędu Statystycznego. Obecnie nadanie tego numeru jest bezpłatne. Następne czynności to zapłata podatku od czynności cywilnoprawnych, złożenie wniosku VAT-R, uiszczenie opłaty w wysokości stu siedemdziesięciu złotych, wybór trybu opodatkowania i jego formy.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes