Czy opłaca się stosować systemy lojalnościowe i programy motywacyjne?

Zakupy, shopping
Sukces każdej firmy oparty jest na dobrych relacjach z klientami. Nawet niepozorne i początkujące przedsięwzięcie biznesowe, które nie przeznacza milionów na spektakularną kampanię reklamową, może doskonale funkcjonować.

Zakupy, wózek zakupowy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nasz świat potrafi być dla ludzi biznesu wyjątkowo okrutny. Ludzie, w strachu przed światowym kryzysem, chcą zaoszczędzić na czym tylko mogą. Każda wydana złotówka jest drobiazgowo przemyślana. Stąd też czasami ciężko jest namówić konsumentów na zakup konkretnego towaru. Ale to nie znaczy, że jest to zupełnie niemożliwe.

Współczesny biznes w dużej mierze bazuje na marketingu relacji. Jest to obecnie niezwykle modna tendencja, która, jak sama nazwa mówi, skupia się na podtrzymywaniu więzi z klientami. Nie chodzi bowiem tylko o to, aby zdobyć odbiorców dla naszego produktu. Później trzeba ich mądrze przy sobie utrzymać.Stąd też mnóstwo przedsiębiorstw wykorzystuje programy motywacyjne. Na pewno każdy z nas ma w portfelu plik plastikowych kart stałego klienta. Jest to wyraźny ukłon w naszą stronę. Otrzymując ją, czujemy się wyróżnieni. Oto stajemy się członkami elitarnego klubu. Dyrektorzy sieciówek nie tylko nas doceniają, ale także wynagradzają naszą wierność. Jedynie posiadacze tego typu kart są w stanie wziąć udział w przeróżnych ciekawych promocjach.

Takie programy motywacyjne (odpowiednia strona: ) mogą pomóc nam zatrzymać klienta, który świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że dowolny zakup będzie w jakiś sposób premiowany. Kiedy uzbiera wystarczającą liczbę punktów, może zamienić je na fajną nagrodę lub kolejny rabat. Słowa takie jak „obniżka” przyciągać na klientów jak magnez. Ale jeszcze istotniejsze będzie jego uczucie konsumenckiej wartości, które będzie mile połechtane, gdy zaprosimy go do elitarnego grona naszych najwierniejszych klientów. Dzięki takiej karcie poczuje się zauważony. Wyrobienie karty połączone jest zazwyczaj z uzupełnieniem ankiety personalnej. Dzięki temu wie, że w tym sklepie liczą się z jego zdaniem i nie jest traktowany jedynie jako następna dana w liczniku wejść. Trzeba pamiętać, że dzisiejszy klient jest bardzo wymagający i potrzebuje właściwego podejścia.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes