Czy warto czerpać z usług doradztwa personalnego? Czy można na tym zyskać? Dowiedz się więcej

Wielu osobom wydaje się, iż w zdecydowanej większości przedsiębiorstw rekrutację prowadzi dział HR. Tak naprawdę jest to coraz mniej popularne, bo wiele firm jest zdecydowanych na skorzystanie z doradztwa personalnego. I jak pokazuje doświadczenie wielu z nich, to rzeczywiście dobra decyzja.

Firma doradztwa personalnego, która szuka pracowników posiada większe możliwości w tym temacie, szczególnie w przeciwieństwie do działów HR. Sprawdza się to najbardziej w przypadku,

Sprawdź

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

kiedy firma musi znaleźć pracownika na stanowisko o dość dużej odpowiedzialności, jak również na pozycje o rzadszej specjalizacji, lub też gdy mamy liczne grono odpowiednich kandydatów. Usługi, które są oferowane przez agencja zatrudnienia są sprawne jak i skuteczne. W ten sposób działa dla przykładu doradztwo personalne Warszawa.

Natomiast ich pracownicy niwelują w znaczny sposób ryzyko popełnienia błędów podczas rekrutacji, ponieważ specjalizują się w poszukiwaniu najbardziej odpowiednich i najbardziej profesjonalnych kandydatów. Taki argument jest najbardziej istotny dla firm, jakie nie mają zbytnio dużego doświadczenia w zakresie pozyskiwania nowych pracowników, a także wyrażają obawy przed wybraniem złego pracownika. Za sprawą korzystania z firmy doradztwa personalnego w czasie rekrutowania nowych osób, kadra kierownicza i działy personalne mogą być odciążenie od zadań, jakie mają związek z szukaniem pracowników oraz doborem personelu. To powoduje, że zwiększa się w takim wypadku jej efektywność przy standardowych zadaniach, to umożliwia także całkowitą koncentrację na prowadzonej działalności spraw biznesowych. Firma, która korzysta z usług doradztwa personalnego zmniejsza biurokrację w przedsiębiorstwie, a również zmniejsza koszty zatrudnienia. Pracodawca w związku z tym nie musi martwić się formalnościami, ponieważ wszystkich dopełni wynajęta przez niego agencja.

Tego typu agencja również posiada odpowiednią wiedzę, obraca się w pojęciach, jak payroll (Payroll Solutions), więc nie musimy się
bać o kwestie związane z zatrudnianiem i rozliczaniem osób pracujących w firmie. No i jeszcze z pewnością należy wspomnieć, że wszelkie działania firmy, która oferuje doradztwo personalne pozostają poufne . To niezbędne w sytuacji, kiedy właściciel firmy chciałby znaleźć pracownika na obsadzone już stanowisko.

Ten artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis umowa zlecenie zus, a znajdziesz większą ilość podobnych danych, które również będą fascynujące.

Zlecając w związku z tym rekrutację poza firmę możemy uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w obrębie firmy.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes