Czy warto położyć bruk?

kostka brukowa
Ścieżki ogrodowe, podjazdy pod domem i miejskie chodniki – bruk betonowy pojawia się już wszędzie. Bez przerwy pojawiają się nowe typy, więc powstają również opcje jej użycia.

Drogi w ogrodzie, wjazdy do garażu oraz chodniki – bruk > polub ten portal http://profence.co betonowy pojawia się już wszędzie. Stale powstają inne wzory, z tego powodu rosną również możliwości jej zastosowania.

kostka brukowa
Autor: Libet
Źródło: Libet

Kilka lat temu stare chodniki zastąpiła betonowa kostka brukowa Poznań, Wrocław i Kraków rozpoczęły zmianę nawierzchni i teraz już prawie wszędzie występują już eleganckie chodniki. Jako, że to szczególnie popularny materiał, producenci wprowadzają następne wzory i barwy. To spowodowało, że brukowana nawierzchnia znajduje się także w ogrodach i tuż pod domem. oferta się poszerza, a w sklepach można nabyć wszystko, co jest potrzebne do ułożenia bruku i impregnaty do kostki brukowej.

Kształty kostki

Popularne są dwa kształty kostki, które na co dzień widzimy na chodnikach. Oprócz takich tradycyjnych są jeszcze kostki, z których można robić okrągłe wzory, równe sześciany i stylizowane na zniszczony bruk. W ogrodzie na przykład może zagościć także kostka przypominająca płaskie kamienie. Nie każdy wie, że jest również ekologiczne wyjście z sytuacji, czyli kostka, pozwalająca na regularne spływanie wody. dzięki dużej przepustowości.

Kolorystyka

Kostka Polbruk Plaza
Autor: POLBRUK S.A.
Źródło: POLBRUK S.A.

Szara i czerwona kostka są powszechnie znane. W miastach używa się czerwonej do wydzielenia fragmentu drogi dla rowerzystów. Zastosowanie innych barwników daje kolejne interesujące rozwiązania. Na posesji każdy może więc ułożyć chodnik z kolorowej kostki w jesiennych barwach. To żółcie i brązy, które świetnie pasują do stylowych drewnianych domów. W związku z tym modne stają się niebieskie i zielone kostki. Dobrze wyglądają jako dróżki ogrodowe.

Przed ułożeniem kostki

Przede wszystkim należy dobierać szczegóły pod linkiem www.profence.cobruk do domu, dlatego że wszystko powinno się idealnie komponować. Kiedy już zaplanujemy rodzaj kostki, kolory i kształty, trzeba gruntownie sprawdzić, czy elementy nie są uszkodzone. Fachowcy potrafią dobrać podbudowę, bo to właśnie ona jest istotna. Jej grubość zależy od rodzaju nawierzchni. podbudowa musi być właściwie wyprofilowana i ubita, by nie tworzyły się kałuże. Spoiny z kolei muszą mieć około 3-5 milimetrów. Trzeba pamiętać, że istotna jest impregnacja kostki brukowej – powoduje, że przez długie lata będzie można korzystać z trwałego chodnika.

Źródło: Wyka Bruk

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes