Czy warto położyć bruk?

Drogi w ogrodzie, wjazdy do garażu oraz chodniki – bruk betonowy pojawia się już wszędzie. Stale powstają inne wzory, z tego powodu rosną również możliwości jej zastosowania.

Wiarygodna informacja ze strony (https://www.kamieniarstwo.pl/) przyda się zawsze. Więc zachęcamy do przejrzenia naszego następnego tekstu. Odnajdziesz go pod poniższym linkiem.

kostka brukowa

Autor: Libet
Źródło: Libet

Kilka lat temu stare chodniki zastąpiła betonowa kostka brukowa libet brukowa Poznań, Wrocław i Kraków rozpoczęły zmianę nawierzchni i teraz już prawie wszędzie występują już eleganckie chodniki. Jako, że to szczególnie popularny materiał, producenci wprowadzają następne wzory i barwy. To spowodowało, że brukowana nawierzchnia znajduje się także w ogrodach i tuż pod domem. oferta się poszerza, a w sklepach można nabyć wszystko, co jest potrzebne do ułożenia bruku i impregnaty do kostki brukowej.

Kształty kostki

Popularne są dwa kształty kostki, które na co dzień widzimy na chodnikach. Oprócz takich tradycyjnych są jeszcze kostki, z których można robić okrągłe wzory, równe sześciany i stylizowane na zniszczony bruk. W ogrodzie na przykład może zagościć także kostka przypominająca płaskie kamienie. Nie każdy wie, że jest również ekologiczne wyjście z sytuacji, czyli kostka, pozwalająca na regularne spływanie wody. dzięki dużej przepustowości.

Kolorystyka

Kostka Polbruk Plaza

Autor: POLBRUK S.A.
Źródło: POLBRUK S.A.

Szara i czerwona kostka są powszechnie znane. W miastach używa się czerwonej do wydzielenia fragmentu drogi dla rowerzystów. Zastosowanie innych barwników daje kolejne interesujące rozwiązania. Na posesji każdy może więc ułożyć chodnik z kolorowej kostki w jesiennych barwach. To żółcie i brązy, które świetnie pasują do stylowych drewnianych domów. W związku z tym modne stają się niebieskie i zielone kostki. Dobrze wyglądają jako dróżki ogrodowe.

Przed ułożeniem kostki

Przede wszystkim należy dobierać bruk do domu, dlatego że wszystko powinno się idealnie komponować. Kiedy już zaplanujemy rodzaj kostki, kolory i kształty, trzeba gruntownie sprawdzić, czy elementy nie są uszkodzone. Fachowcy potrafią dobrać podbudowę, bo to właśnie ona jest istotna. Jej grubość zależy od rodzaju nawierzchni. podbudowa musi być właściwie wyprofilowana i ubita, by nie tworzyły się kałuże. Spoiny z kolei muszą mieć około 3-5 milimetrów. Trzeba pamiętać, że istotna jest impregnacja kostki brukowej – powoduje, że przez długie lata będzie można korzystać z trwałego chodnika.

Źródło: Wyka Bruk

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes