Czy kiedykolwiek przemyśliwałeś, jak dźwięk głosu oddziałuje na ludzi?

W życiu codziennym często reagujemy pod wpływem pierwszego wrażenia. Na te pierwsze chwile – przeważnie przyjmuje się, że jest to nie więcej niż 30 s – składają się strona wizualna, brzmienie oraz kontekst interakcji. Jeżeli przeanalizować ten fakt od strony biznesowej, koniecznie musimy uświadomić sobie, że w taki sam sposób traktowane są różnego rodzaju reklamy audiowizualne.

reklama w telewizji

Autor: Mathieu Plourde
Źródło: http://www.flickr.com
Składają się one z partii dźwiękowej i części obrazowej. Obie mają dla potencjalnego klienta wielkie znaczenie, ale część głosowa jest w większym stopniu znacząca, kiedy przekaz odbiera się częściowo.

Niejednokrotnie kiedy oglądamy film, podczas przerwy reklamowej wychodzimy z pomieszczenia lub odwracamy się od ekranu. Wtedy istotny wpływ na zapamiętanie komunikatu ma głos do reklamy, który zdecydowaliśmy się wykorzystać. Czy jest on przyjazny, czy skłania do słuchania? Wszyściuśko zależy też od tego, jaki produkt czy usługę staramy się przedstawić. Wiadomo, że lektor do reklamy np. produktów dla dzieci powinien być kobietą o ciepłym głosie, jak np.

Nie czekaj, a jeżeli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam tam (http://www.studioprinter.pl/tablice-turystyczne-informacyjne/). W tym miejscu znajdziesz ciekawe zagadnienia.

, ponieważ wzbudzi ona większe zaufanie do przekazu niż głos osoby starszej, czy brzdąca. Dlaczego tak jest?

lektor

Autor: Malcolm Manners
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż, jako nabywcy lubimy myśleć, że osoba, która mówi o produkcie czy usłudze, sama go używała i jest w stanie nam opowiedzieć o swoich wrażeniach z tego użytkowania wynikających. Aby dobrać właściwego lektora, warto wykorzystać rozwiązanie, którym jest bank głosów – .

Jeśli chcesz zobaczyć coś naprawdę niesamowitego? Nie ma najmniejszego problemu – spójrz na to (https://www.progresdisplays.pl/) a satysfakcja będzie zapewnione.

Dzięki niemu możemy przesłuchać dany głos kilka razy i ocenić, czy komponuje się on z przekazem. Gdy wybierzemy odpowiednią osobę do zadeklamowania komunikatu, możemy być spokojni, że wpłynie to na wielkość sprzedaży.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes