Czy znasz krajowe Sudety

widok na Bieszczady
Cudze chwalicie swojego nie znacie – mówi polskie przysłowie, a odnosi się do chwalenia innych, niekiedy odległych państw bez znajomości własnego podwórka, czyli własnego kraju. Tak właśnie możemy określić niektórych ludzi, jacy objechali prawie cały świat, a nie mają pojęcia, gdzie są nasze polskie piękne zakątki. Ktoś był w Alpach, a nie zna Sudetów? Tak czasami jest. Nigdy nie jest jednak za późno, tak więc można nadrobić tego typu zaległości i udać się do pięknie położonego polskiego kurortu – Szklarskiej Poręby.

Szklarska Poręba położona jest w dolinie rzeki Kamiennej a także jej dopływów (Szklarki oraz Kamieńczyka), położona jest na wysokości 440-886 metrów n.p.m. Od południa nad miastem można podziwiać Szrenicę (jej wysokość wynosi 1362 m n.p.m.), tymczasem od północy możemy obserwować Góry Izerskie i Czarna Góra. Szklarska Poręba weszła w skład Polski po drugiej Wojnie Światowej. W 1945 roku nazywała się Pisarzewiec. Ówcześni mieszkańcy narodowości niemieckiej zostali wysiedleni do Niemiec. W 1959 Szklarska Poręba uzyskała prawa miejskie.
Salon, BB Magnolia Apartments
Autor: B&B Magnolia Apartments
Źródło: B&B Magnolia Apartments

Szklarska Poręba to największa stacja klimatyczna na Dolnym Śląsku, znana i ceniona była już w połowie dziewiętnastego wieku. Warunki klimatyczne panujące w mieście porównuje się często do warunków, które są odczuwalne w miejscowościach alpejskich, które są położone naprawdę wysoko – na wysokości nawet 2000 metrów n.p.m. Wykorzystują to sportowcy, którzy często organizują obóz treningowy w Szklarska Poręba, organizują tu też obozy kondycyjne.

Miasto z powodu swoich zalet, pięknego ukształtowania terenu i klimatu oferuje bogatą bazę hotelową. Apartamenty w Szklarskiej Porębie są oferowane w wielkiej ilości, choć w szczycie sezonu zimowego należy starać się o wcześniejszą rezerwację, gdyż zainteresowanie jest naprawdę duże. Tak samo wygląda sprawa ze szklarska poręba hotel spa.

Te bardziej ekskluzywne hotele przeżywają prawdziwy najazd turystów. Hoteli w Szklarskiej jest na szczęście naprawdę sporo, a baza noclegowa plasuje się na wysokim poziomie, więc raczej każdy z gości znajdzie w Szklarskiej Porębie miejsce na wypoczynek. Wokresie zimowym, tak samo jak w pobliskim Karpacz, wiele radości odnajdą tu narciarze, na których czekają wspaniale przygotowane trasy, jak i wielbiciele nart biegowych – oferowanych jest wiele tras, jakie spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych turystów. Polecamy też Karkonosze hotele. Zamiast więc po raz kolejny lecieć do innego kraju spróbuj spędzić urlop w polskich górach, przykładowo w Szklarskiej Porębie. Naprawdę warto!

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes