Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest to kredyt, za którym wielokrotnie rozglądają się ludzie zaczynający wspólne życie. Nie tylko po zawarciu związku małżeńskiego, lecz także po prostu żyjący razem oraz chcący mieć swoje gniazdko, które będą mogli urządzić tak, jak zawsze marzyli. Wspomniany kredyt jest najlepszym sposobem na to, aby zamierzenia te spełnić, rzecz jasna o ile nie odziedziczyliśmy spadku albo nie uzbieraliśmy niezbędnej sumy, co jest niełatwym zadaniem.

Co w związku z powyższym należy wiedzieć, jeżeli i Ty zastanawiasz się nad tego typu produktem bankowym?

Finanse

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze kredyty hipoteczne podpisywane są z instytucjami finansowymi na podstawie umowy. Kredytodawca zobowiązuje się udzielić określonej sumy na dokładnie ustalony czas, kredytobiorca z kolei ma tę kwotę oddawać – systematycznie i w wysokości zaznaczonej w dokumencie. Kredyt można wykorzystać na postawienie domu bądź zakup nieruchomości, zależnie od tego, w jakim miejscu chcielibyśmy zamieszkać. Podpisywana umowa to umowa długoterminowa, najczęściej na 20 lub 30 lat, a kredyty (kredyt obrotowy dla nowych firm) zabezpiecza hipoteka. Sprawdź też kredytach (zobacz pożyczka pod zastaw działki rolnej).

Znaczy to, że jeśli kredytobiorca nie będzie mógł uiszczać kredytu, bank ma prawa do nieruchomości jako pierwszy spośród innych wierzycieli. Pobranie kredytu hipotecznego potrzebuje odpowiednich przygotowań, na przykład spotkania z pracownikiem bankowym, który np. obliczy naszą zdolność kredytową i powie, na jaką kwotę można sobie pozwolić. Dobrze jest iść do kilku instytucji finansowych, aby dokładniej zorientować się w ofertach oraz zdecydować się na propozycję, która będzie nam najbardziej pasować.

W przeciwnym razie może się okazać, że nierozważnie podjęliśmy błędne decyzje, z których już nie da się wycofać. Na koniec trzeba zaznaczyć, że w kredytach dużym utrudnieniem mogą być karta kredytowa. Dla banków bowiem to jedno z obciążeń miesięcznych, co obniża możliwą do zaciągnięcia kwotę. Polecamy kredyt pod zastaw mieszkania.

Z tej racji korzystniej jest zrezygnować z tego typu kart, zwłaszcza jeśli liczymy na wzięcie wysokiej sumy, gdyż planujemy zakupić kilkupokojowe mieszkanie albo przestronny dom za miastem. Warto jest starać się o kredyt, jeżeli tylko mamy gwarantowaną pracę oraz wiemy, że jest nas na niego stać. Oczywiście nigdy nie możemy przewidzieć, co wydarzy się w przyszłości, ale z dobrym ubezpieczeniem będziemy przygotowani na każdą sytuację.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes