Czym jest mezoterapia? Jak przebiega ten zabieg, co daje? Ile kosztuje? Czy powinniśmy z tego skorzystać?

Mezoterapia igłowa odnosi się do śródskórnych nakłuć aktywnymi substancjami. Zabieg ten zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Poprawia mikrokrążenie jak i ujędrnia. Mezoterapia igłowa jest doskonałą metodą na zatrzymanie młodego wyglądu bez używania metod bardzo inwazyjnych. Najbardziej odpowiednie i dobre rezultaty zapewnia seria kilku zabiegów.

Nazwa mezoterapii wzięła się się z greki, oznacza między innymi “terapie” i “leczenie”. Polega na wstrzykiwaniu do skóry właściwej i tkanki podskórnej substancji aktywnych, które są dobrane odpowiednio do potrzeb pacjenta. Najbardziej powszechnie stosowane preparaty zawierają między innymi kwas hialuronowy, kwas polimlekowy albo aminokwasy. Dzięki takiemu zaaplikowaniu tych środków w głąb skóry wykazują one maksimum własnej aktywności, zaś samo ostrzykiwanie doskonale pobudza komórki do regeneracji.

zapraszamy do nas

Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com

Dla jakich osób przeznaczona jest taka mezoterapia. Zastosowań jest sporo. Mamy zabiegi na twarz, na ciało czy skórę głowy. Wstrzykiwanie odpowiednich składników niweluje zmarszczki, doskonale nawadnia i nadaje jędrności skórze twarzy, jak i poprawia jej napięcie i kondycję. Mezoterapię można również stosować w innych sytuacjach, w leczeniu cellulitu, rozstępów czy łysienia. To dobry estetyczna (np. zobaczysz tu) dla osoby, która pragnie polepszyć kondycję skóry, a chce uniknąć lekarza chirurga. Jest bardzo dobry na pierwsze oznaki starzenia, jak i głębsze zmarszczki. Jak można opisać taki medycyna (np. dodatkowe info)? Wykonuje się go używając bardzo cienkiej igły. Tam dostarczane są składniki wcześniej przyrządzonego koktajlu. Są to specjalne koktajle do mezoterapii, na przykład stąd. Tego typu zabieg na twarz nie trwa aż tak długo, około godziny.

Osoba wykonująca zabieg może znieczulać skórę specjalną maścią, dzięki temu zabieg nie jest taki bolesny. Cena takiego zabiegu zależy od użytych składników i ilości zabiegów, jednakże koszt jednego ostrzykiwania oscyluje w granicach 250-500 zł. Żeby jednakże uzyskać najlepszy efekt nie pomoże pojedyncza wizyta u dermatologa. Często wykonuje się serię 4-8 zabiegów w odstępie 2-3 tygodniowych. Niektóre osoby łączą taki zabieg z dodatkowymi, co uwidacznia bardziej zmianę urody, jednym z nich jest powiększenie ust. Potrzebne są do tego specjalne wypełniacze do ust.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes