Czym jest platforma zakupowa?

Kobieta z tabletem
Ostatnie lata to nie jest dobry czas dla firm. kryzys nie dotknął mocno Polski, lecz całościowa słaba koniunktura w Unii Europejskiej oddziałuje na sytuację gospodarczą mimo to. Wiele biznesów, by liczyć się w grze, było zmuszonych ciąć koszty i usprawniać funkcjonowanie. Przedsiębiorcy stanęli przed problemem znalezienia wielu źródeł dostaw i opanowania ostrej negocjacji cen. Z pomocą przyszedł świeży wynalazek internetowy – platforma zakupowa.

Mamy zły czas dla firm. kryzys nie dotknął mocno Polski, lecz całościowa kiepska koniunktura na kontynencie wpływa na nasze położenie ekonomiczne i tak. Wiele firm, by pozostać na rynku, musiało ciąć koszty i racjonalizować funkcjonowanie. Przedsiębiorcy stanęli przed problemem dywersyfikacji dostaw i opanowania twardej negocjacji kosztów. Na ratunek nadciągnął nowy pomysł internetowy (witryna internetowa) – platforma zakupowa.
Kobieta z tabletem
Autor: iStock
Źródło: iStock

Zanim wymyślono grupy zakupowe, najpopularniejszym miejscem do robienia dużych zakupów dla biznesu, były aukcje elektroniczne. Platforma do zakupów okazuje się ich bezpośrednim następcą. Internetowy portal, gdzie dobrze oceniani dostawcy oferują swoje produkty. Platforma zakupowa wygląda jak sklep internetowy, tyle że handluje naprawdę dużymi ilościami towarów. Wygodne katalogi sprawią, że w mgnieniu oka odszukamy interesujące nas towary, wystawiane opinie o dostawcach zapewnią gwarancję rzetelności transakcji, a specjalny algorytm zamówień i przelewów oszczędzi czas. To korzyść dla obu stron. Dostawca się cieszy, ponieważ nie jest zmuszony promować się już gdzie indziej i ma świetny dostęp do klienta. W konsekwencji może zredukować ceny, zmniejszając wydatki na promocję. Klient z kolei korzysta na mniejszej cenie, nie musi negocjować, ponieważ platforma zakupowa narzuca solidne reguły transakcji. Kontrahenci wiedzą o aktualnych zamówieniach i produktach, ponieważ grupy zakupowe zapewniają elektroniczne mechanizmy rozsyłania powiadomień

Przenieś swój biznes w nowe stulecie i już teraz zacznij korzystać z internetowych grup zakupowych!

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes