Tag Archives: dach

Niezbędne elementy do tworzenia odpornego dachu – co należy wiedzieć?

Wszyscy wiemy, że dom bez dachu to nie dom, a tylko jakieś ściany, gdzie nie moglibyśmy się wprowadzić. Tak, więc, by któreś miejsce móc nazywać domem muszą stać ściany i dach, a wszystko inne to widzi mi się architektów, osób stawiających dom i ludzi, którzy w takim budynku będą mieszkali. Jednak by położyć dach trzeba wielu elementów.

Niezbędne i profesjonalne rozwiązania dla dachu

W polskich miasteczkach i na wsiach widzimy różne domy. Niektóre posiadają płaskie dachy a część stożkowe. Te budynki, które nie posiadają stworzonych przez architekta skosów muszą być w specyficzny sposób dokończone. Bo jeżeli dach jest płaski, to woda może się na nim zatrzymywać, a przecież nie chodzi o to, by na dachu mieć kałuże.

Jedną z opcji uatrakcyjnienia budynku na zewnątrz są wykorzystywane od jakiegoś czasu między innymi dachy zielone. Co to za dachy?

Każdy budynek, szczególnie, jeżeli ma być to budynek firmowy, powinien być odpowiednio reprezentacyjny. Nie chodzi oczywiście jedynie o elegancką elewację czy ciekawe oświetlenie. W tej sytuacji znaczenie ma wszystko, licząc od fundamentów, aż po dach. Ten ostatni zresztą to bardzo ważny element całej budowli. Obecnie zwraca się dużą uwagę, aby był on nie tylko wytrzymały i odporny na działanie czynników zewnętrznych, ale także dba o to, aby dobrze się prezentował.

Dach płaski – czym pokryć i w jaki sposób trwale zaizolować?

Dach płaski to nie lada wyzwanie dla architektów. Wbrew pozorom pionowa powierzchnia komplikuje skrupulatne pokrycie dachu, sprzyja tworzeniu się mostków cielnych, a także naraża go na utrzymywanie się opadów i zanieczyszczeń bądź powstawaniu wilgoci. W przeciwieństwie do dachu spadzistego stropodach potrzebuje lepszych materiałów oraz izolacji.

Niesamowity ogródek na najwyższym piętrze bądź ekologiczny dach naszego budynku mieszkalnego

Inwestorzy są zobowiązani zrekultywować teren zniszczony w trakcie prac budowlanych. Mogą zasadzić drzewa w pobliżu wybudowanych bloków lub zazielenić trawniki miedzy nimi. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też dachy zielone. Najczęściej stosowanym pokryciem budynków mieszkalnych i innych budynków publicznych jest styropapa. Ciekawą alternatywą dla tego typu pokrycia dachowego będą dachy zielone.

Pomysł na działalność – budowa hal produkcyjnych pod najem

Jeśli szukasz pomysłu na biznes, pragniesz zainwestować pieniądze w ciekawy sposób oraz obawiasz się ryzyka – ten tekst na pewno powstał dla Ciebie. Powstał on z myślą o ludziach, którzy dysponując odpowiednimi środkami szukają pomysłu na inwestycje ze znaczną stopą zwrotu, bezpiecznego i wypróbowanego w innych krajach Unii Europejskiej. Mam dla nich rozwiązanie – wybudowanie hali produkcyjnej pod dzierżawę.

Nowatorskie technologie i rozwiązania używane obecnie przy budowie płaskiego dachu.

Większość osób które budują swój dom decyduje się na typowy dach ze spadem, dachy płaskie absolutnie w naszym kraju nie zyskały uznania. Wynika to z naleciałości z minionej epoki, kiedy dużym problemem takich dachów było zachowanie szczelności. Dziś że obecne technologie już dawno rozwiązały ten problem, to jednak przekonanie o wadach dachów płaskich bez przerwy funkcjonuje wśród projektujących domy, i ilość tego typu projektów cały czas jest stosunkowo mała.