Tag Archives: dane

Wypadek podczas pracy musi być udokumentowany

Czy wszystko powiemy na temat uruchamiania przedsiębiorstwa?

Z pewnością warto się zastanowić nad tym, czy już wszystko wiemy odnośnie uruchamiania firmy oraz czy posiadamy pojęcie w jakie miejsce musimy się wybrać w tych wszystkich sprawach. Im rzetelniej wszystko będziemy posiadali ustalone, tym znaczniejsza będzie nadzieja na to, że w między czasie nic nieprzyjemnego nas nie zadziwi.

Program „Mieszkanie dla młodych” w pytaniach a także odpowiedziach

Program rządowy MdM ma dopomóc młodym Polakom zakupić pierwsze własne mieszkanko czy własny domek jednorodzinny.
W programie założono parę metod udzielenia owej pomocy: 2 warianty wsparcia finansowego dla ludzi, którzy zamyślają zaciągnąć kredyt na kupno pierwszego domu – dopłatę do wkładu własnego i spłatę pewnej części zadłużenia, a także wsparcie dla tych, którzy pobudują dla siebie pierwszy domek jednorodzinny bądź przebudują istniejący domek (bądź jego część) po czym otrzymają w tenże sposób mieszkanie – w postaci zwrotu części wydatków na materiały budowlane.

Pierwsze kroki w budowie domku – jak robić

Kiedy mamy już wszystko: działkę, projekt, prawomocną pozytywną decyzję o pozwoleniu na budowę, zatrudnioną ekipę wykonawczą, kierownika budowy (koniecznie) oraz inspektora nadzoru (fakultatywnie) – co dalej? Przed zaczęciem budowy konieczne będzie rozplanowanie przez geodetę, punktu posadowienia domu.

Nadciągający okres rozliczeń fiskalnych inspiruje wielu ludzi do korzystania z programów komputerowych

Obecnie znaczna większość czynności państwowych osiągana jest za sprawą sieci www. Realne jest składanie licznych dokumentów za pośrednictwem specjalnych stron internetowych, na jakich dostępne są zróżnicowane formularze dostępne dla każdej osoby.

Najważniejsze zasady przetwarzania ogromnych ilości informacji w firmach, różnice pomiędzy systemami ERP i BI

Rozwój nowoczesnych informatycznych technik sprawił, że w firmach zaczęło się pojawiać coraz więcej danych. Większe już kilkanaście lat temu wdrożyły zaawansowane programy do zarządzania ERP, w których na bieżąco były i w dalszym ciągu są zapisywane wszystkie gospodarcze zdarzenia. Przy dobrej konfiguracji systemu ilość przetwarzanych danych jest bardzo duża, więc zaczęła się pojawiać konieczność ich sprawnego analizowania, i to na różnych płaszczyznach.

Czy nowoczesne technologie dla firm zapewniają możliwości adekwatne do kosztów?

Kiedy rozglądamy się we obecnym świecie, zauważamy już na pierwszy rzut oka, że prawie z roku na rok sporo z rozmaitych rozwiązań zmienia się bardzo szybko. Dotyczy to wszystkich obszarów ludzkiej działalności, gdzie ważna jest szybkość działania i sposobność sprawnej komunikacji na rozmaitych poziomach.

Regulowanie podatku od przychodu na podstawie ryczałtu od dochodów ewidencjonowanych korzystając z druku PIT 28

Każdy przedsiębiorca w początkach swojego funkcjonowania musi rzetelnie rozważyć, którym sposobem chce regulować podatek od dochodu w Urzędzie Skarbowym. Jest dostępnych multum formularzy, każdy przeznaczony do konkretnego sposobu rozliczania się z podatku, a należy znaleźć ten właściwy dla naszego typu działalności gospodarczej.