Tag Archives: dane

Najważniejsze zasady przetwarzania ogromnych ilości informacji w firmach, różnice pomiędzy systemami ERP i BI

Rozwój nowoczesnych informatycznych technik spowodował, że w firmach pojawia się obecnie bardzo dużo informacji. Duże firmy już przed dekadą wdrożyły wydajne systemy zarządzające ERP, w jakich na bieżąco były i w dalszym ciągu są rejestrowane wszystkie zdarzenia gospodarcze. Przy dobrej konfiguracji systemu liczba gromadzonych informacji jest bardzo duża, więc pojawiła się potrzeba ich sprawnego analizowania, i to na różnych płaszczyznach.

Nadciągający okres rozliczeń fiskalnych inspiruje wielu ludzi do korzystania z programów komputerowych

W obecnych czasach znaczna większość czynności urzędowych osiągana jest za pośrednictwem sieci www. Dopuszczalne jest składanie wielu dokumentów za pośrednictwem szczególnych portali internetowych, na których dostępne są rozmaite formularze dostępne dla każdego.

Profesjonalny zintegrowany system informatyczny w dobrej cenie

Technika postępuje, co dostrzegalne jest na rynku, w każdej dziedzinie oraz w każdym przedsiębiorstwie. Nawet małe przedsiębiorstwa sukcesywnie próbują dodawać ciekawe nowinki techniczne do swojej codziennej pracy. Szczególnie zintegrowany system informatyczny sprawdzi się idealnie. Z jakiego powodu? Odpowiedź jest prosta – dzięki temu możliwy jest dostęp do baz wielu pracownikówrównocześnie, dlatego jest to opcja warta uwagi.

System ERP – skuteczne administrowanie zasobami

System ERP to skrót pochodzenia angielskiego. ERP można na język polski przetłumaczyć jako Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa. Chodzi o informatyczny system aplikacji, które wprowadzane są ostatnio do procesów firmy, bez znaczenia, o jakich jego pionach mowa. System ERP swoim zakresem obejmuje całość procesów, które następują w firmie. Dzięki jego pracy możliwe jest sprawne zoptymalizowanie pracy na konkretnych etapach prac.

Ważne wiadomości związane z prawem i prowadzeniem osobistej działalności gospodarczej

Wskazane jest znać odpowiedzi na ważne pytania połączone z prawem czy prowadzeniem własnej aktywności gospodarczej. na przykład każdy obywatel, jaki był świadkiem przestępstwa ma obowiązek zgłoszenia tego do odpowiednich organów. Niemniej czy wiesz, jak powinien wyglądać wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa?

Niesprawiające kłopotów rozliczenie pitów

Wciąż jesteśmy zalewani informacjami na temat corocznego rozliczenia dotyczących dochodów. Sporo z tych informacji jest nam niezwykle potrzebnych oraz to na nie musimy zwracać uwagę w pierwszej kolejności. Nieuchronnie zbliża się okres rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie gotowej deklaracji pit do urzędu skarbowego może się odbywać też w sieci, co zdecydowanie ułatwia całą procedurę. Oddanie wszystkich niezbędnych dokumentów w określonym czasie pozwoli na spokojne rozwiązanie takich spraw. Zależnie od rodzaju otrzymywania dochodów powinniśmy wybrać innego rodzaju deklaracje. Pity o numerze 36 rozlicza się, gdy prowadzi się własną firmę lub określoną działalność gospodarczą. Pit 37 dotyczy umowy o pracę, zlecenie i o dzieło.

O jakich rzeczach musimy pamiętać przy prowadzeniu firmy

Należy jasno uzmysłowić sobie, iż brakuje przestrzegania bieżących przepisów prawnych może sprowadzić na nas wyjątkowo duże kary pieniężne, nakładane przez jednostki w naszym kraju. W związku z tą sprawa naszym nadrzędnym zadaniem powinno zostać obecne kontrolowanie stanu prawnego.