Dlaczego dobrze jest łączyć pracę na etacie z własną działalnością gospodarczą

analiza podatkowa
Zarabiając na podstawie umowy o pracę czujemy się pewnie, gdyż chroni nas prawo pracy. Mamy pewne uprawnienia pracownicze, takie jak na przykład płatny urlop, chlebodawca płaci nasze składki ZUS oraz chorobowe, nie mamy powodu więc się tym martwić. Co więcej, nawet nie trzeba na własną rękę rozliczać podatków jeśli nie chcemy korzystać z ulg podatkowych. Takowe wyjście najlepsze jest dla tych z nas, którzy nie chcą prowadzić lub nie mają pomysłu na własny interes.

Jeśli jednak masz pomysł na własny interes, ale boisz się „rzucić się na głęboką wodę”, niezłym przedsięwzięciem jest umowa o pracę i działalność gospodarcza. Takowe wyjście sprawia, że można zyskać jeśli chodzi o składki ZUS, gdyż jesteśmy już pracownikiem na umowę o pracę oraz równocześnie posiadaczem firmy.

Przypadł Ci do gustu nasz wpis? Zatem na pewno masz chęć poczytać więcej. Jeżeli tak, to kliknij w podany link i kliknij po źródło (https://www.winski.pl/). Powodzenia!

Zachodzi zbieżność płatności składek , stąd mamy możliwość płacenia o wiele niższej składki firmowego ZUS-u (z zastrzeżeniem jednakże że na mocy umowy o pracę nasz dochód jest równy co najmniej minimalnemu uposażeniu). Jest to mym zdaniem bardzo dobre rozwiązanie dla tych biznesmenów którzy dopiero rozpoczynają działalność bądź ich firma z założenia ma stać się dodatkowym źródłem dochodu.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe materiały na prezentowany wątek, to sprawdź proponowane www, które mają również dane na to zagadnienie – wejdź więc tu.

Dla przykładu pracuję jako księgowy w jakiejś firmie lecz moim hobby jest wyrabianie biżuterii.

podatki wzrosty zarobki
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Chcę w sposób legalny zyskiwać na mym hobby zatem zestawiam umowę o pracę i działalność gospodarczą. Jest to wówczas doskonałe rozwiązanie.
Gdy już nasz biznes nabierze rozpędu, prawdopodobnie będziemy chcieli rozwinąć naszą działalność, co może nastręczać rozbudowy bądź unowocześnienia już posiadanych sprzętów. Warto postarać się wtedy aby zwiększenie wartości środka trwałego w danym roku podatkowym nie przekroczyło 3500 złotych. W tenże sposób będziemy mogli zaliczyć owe wydatki do „kosztów uzyskania przychodu”, co może być niezwykle korzystne, a jednocześnie usprawnimy swoją pracę.

Zwiększenie wartości środka trwałego to dla przykładu kupno przez grafika komputerowego większego dysku do peceta na jakim wykonuje on swą pracę czy zakup wydajniejszego programu do tego komputera, ewentualnie innego niezbędnego sprzętu. Gdy już uznamy iż nasza działalność gospodarcza okrzepła, możemy zrezygnować z etatu. Trzeba jednak w takim przypadku wykorzystać zaległy urlop u byłego pracodawcy.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes