Dlaczego warto trzymać finanse na koncie w banku

bank
Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy nic nie płacimy jedynie za założenie konta, a za prowadzenie go musze już płacić? Odpowiedź jest prosta, to zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Tego typu konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Kiedy pomyślimy sobie, że czasem koszt prowadzenia konta i np. dostępność wszystkich bankomatów za darmo sprawa, że płacimy dziesięć złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.

bank
Źródło: http://pixabay.com
W chwili, gdy korzystamy z dwóch bankomatów w naszej miejscowości i należą one bankomatów banku, w którym mamy konto, czyli są bezpłatne, to, po co tracić ponad sto złotych rocznie na rzeczy, z których nie mamy zamiaru korzystać. Tak, więc gdy podjęliśmy decyzję o założeniu konta sprawdźmy dokładnie na jakiś zasadach jest ono prowadzone – , bo może warto zapytać czy dana placówka nie ma w swojej ofercie konta, które nie generuje dodatkowych kosztów od posiadacza. W większości banków są takie oferty, ale nie wszyscy o nich mówią.

W dobie unijnych przepisów, norm i obowiązków mamy jeszcze swoje prawa. Do jednego z naszych praw należy między innymi pozyskiwanie dotacji unijnych – . Dotacje te są zależne od naszego pomysłu na ich wykorzystanie. Dotacje unijne są rozparcelowywane tak, by wszyscy chętni mogli z nich skorzystać począwszy od rolników, a skończywszy na osobach mających w planach założenie własnego interesu. Jeśli zależy nam na tym, by dostać dotację trzeba się postarać. Na szczęście w każdym mieście wojewódzkim, ale też w sporej liczbie miast powiatowych są punkty konsultacyjne, tzn. miejsca, w których możemy dowiedzieć się, co jest nam potrzebne żeby otrzymać pieniążki z Unii Europejskiej.

finanse
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
W wielu powiatowych miastach też nie powinno być problemu z dostępem do informacji, gorzej może być w małych miejscowościach. Jednak wystarczy wpisać właściwą frazę w wyszukiwarce internetowej i otrzymamy wiele potrzebnych danych w tym między innymi adresy miejsc, do których powinniśmy się zgłosić po dokładne informacje. Wspólnota Europejska to nowe możliwości, które dają możliwość rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw, dają wsparcie rolnikom właśnie przez dotacje unijne. Sporo osób jest nastawionych sceptycznie do tego rodzaju dofinansowania, jednak, jeśli przekonamy się, na czym ono dokładnie polega nasze uprzedzenia na pewno znikną.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes