Dlaczego warto korzystać z ofert last minute? Czy są one warto rozpatrzenia? Co tak właściwie na ten temat wiemy?

egzotyczne podróże
Możliwość dosyć taniego zwiedzania różnych miejsc na świecie i cieszenia się wygodą pobytu to z pewnością kusząca oferta, z której chce korzystać wciąż więcej ludzi. Jakie zamawiamy wczasy na ostatnią chwilę, możemy skorzystać z ciekawej wyprawy i to w cenie tańszej aniżeli ta w katalogu. Powstaje jednak pewna wątpliwość, czy warto czekać z planami wakacyjnymi na ostatnią chwilę, czy wycieczki last minute są rzeczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem?

grecja
Autor: stefg74
Źródło: http://www.flickr.com

Wokół określenia “last minute” narosło całkiem sporo mitów, warto je rozwiać, ażeby nie było nieporozumień. Niektóre osoby uważają, że jak wycieczki last minute, to czeka nas gorsze traktowanie. Tak jednak nie jest, gdyż klient, który korzysta z promocji nie może być traktowany jak wycieczkowicz gorszej kategorii. Zgodnie z ustawą o usługach turystycznych biura podróży nie mogą inaczej traktować swych klientów, więc osoby korzystające z wyjazdów last minute posiadają identyczne prawa, jak ci, którzy wcześniej kupili wczasy w cenie z katalogu. Wykupienie wycieczki w tym biurze w ostatniej chwili nie musi oznaczać gorączkowego szukania ofert albo korzystania z pierwszej nadarzającej się okazji. W turystyce uwidaczniają się pewne trendy, dlatego stałością odznaczają się też niektóre zachowania klientów, jak również organizatorów wycieczek. Jeśli mamy minimum informacji w tym temacie można bardzo dobrze zaplanować wakacje, tak jak Grecja wycieczka się bardzo opłaca. Warto też mieć świadomość, że jak chcemy skorzystać z najatrakcyjniejszej oferty, musimy wykazać się cierpliwością i sprawdzać jak wygląda sytuacja w poszczególnych biurach podróży.

wakacje nad morzem
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Duża część organizatorów turystycznych na bieżąco aktualizuje stronę internetową, wyszczególniając te kierunki, które są dostępne w promocyjnych cenach. Należy zgodzić się z tym, iż dostępne wyjazdy last minute bardzo odmieniły oblicze współczesnej turystyki. Dla biur podróży stały się rzeczywistą okazją na sprzedaż ostatnich wolnych miejsc w samolocie i hotelu, natomiast dla osób chcących gdzieś wyjechać sposobem na tańsze zwiedzanie świata. Dziś aż 90% dokonywanych rezerwacji to takie last minute, trudno sobie bez tego wyobrazić współczesną turystykę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes