Dlaczego warto wybrać drzwi przesuwne?

images
Do każdego domu powinniśmy dobrać inne drzwi. Jesteśmy przyzwyczajenie do typowych, ale niewielkie mieszkania każdy może wzbogacić przesuwnymi drzwiami. Dzielą przestrzeń, mogą zasłonić trudne schowki i potrzebują naprawdę mało miejsca. Dobrze zdecydować się na nie odpowiednio wcześnie.

Autor: INVADO
Obecnie drzwi – poznaj więcej – przesuwne mają ładne formy i kształty. Od razu widać, jak odróżniają się od harmonijek z plastiku, które nie tak dawno temu stały się popularne w mieszkaniach. Warto obejrzeć szklane lub z gustownie ozdobionej płyty.

Zaplanuj wcześniejDrzwi przesuwane najlepiej umieścić w planach od razu na początku projektowania albo ostatecznie na czas remontu całego domu. Najlepiej wyglądają, jeżeli mogą schować się zwyczajnie w ścianie. Firmy zajmujące się systemami przesuwnymi dopasowują sposób instalacji takich drzwi. Często skutecznym ułatwieniem jest chowanie ich za płytą gipsowo-kartonową. Co prawda mieszkanie może zmniejszyć się o kilka centymetrów, jednak tak naprawdę powiększamy przestrzeń.

Nowe większe mieszkanieNiektórzy rezygnują z drzwi, chcąc otrzymać więcej miejsca. Klasycznym przykładem są kuchnie otwarte na salon. To przede wszystkim tutaj drzwi przesuwne mogą być potrzebne. Wyodrębnienie salonu i kuchni za ich pomocą jest zdecydowanie funkcjonalne. Pozwalają na zamaskowanie kuchennego bałaganu, można je też zasunąć gdy potrzeba intymności. Używają ich głównie lokatorzy niewielkich mieszkań, planujący, by wydzielić sobie drugi pokój, chociażby stanowisko pracy lub ładną garderobę. Używane są też w wysokich kamienicach. Zazwyczaj tam na spektakularnych przestrzeniach mamy za mało pokojów, dlatego wprowadzenie przesuwanych drzwi zadziała idealnie.

Inspirujące linie drzwi okleinowanych
Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Drzwi jako ozdoba
Przesuwne wewnętrzne drzwi należy dobrać do stylu całości. Współczesne mieszkania lubią wyraziste barwy i dziwne formy. Wprawdzie podstawą jest konsekwencja, jednak można zdecydować, że to właśnie drzwi będą centralnym elementem. Oprócz tego można też zdecydować, że powinny pokrywać się z resztą i być prawie niewyróżniające się. Odmienną kwestią są przesuwne drzwi ze szkła. Najlepiej nadają się do awangardowego wnętrza, które nie boi się ciekawych rozwiązań.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes