Dlaczego warto wybrać się na wakacje na Kubę? Wybieramy jedną z najpopularniejszych wysp karaibskich.

Kuba
Kuba to uroczo położona i jedna z największych wysp na Morzu Karaibskim. Stolicą Kuby jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte zwiedzenia) to Santiago de Cuba, Santa Clara i legendarne Guantanamo. Jej ciekawa i burzliwa historia oraz specyficzny, słoneczny i duszny klimat, zachęcają do spędzenia tam długiego urlopu w rozpalających rytmach Buena Vista Social Club, a idealnie zachowana kolonialna architektura jest jedną z najlepszych atrakcji czekających na turystów.

Kuba
Autor: Roderick Gray
Źródło: http://www.flickr.com

Kuba obfituje w punkty do zwiedzenia, dlatego warto wykupić zorganizowane wakacje z ciekawym programem nastawionym na zwiedzanie i obfitującym w fakultatywne wycieczki, lecz jeżeli chcemy wyjechać tam tylko po to, żeby korzystać ze słońca na kubańskich, czystych plażach, samodzielnie zwiedzać miasta i korzystać z nocnego, klubowego życia – wakacje na Kubie to też doskonały wybór.

Stolica – Hawana – również obfituje w miejsca warte zobaczenia: Plac i Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba, starówka, barokowa katedra… Można wybrać się na zwiedzanie Muzeum Rumu – Bocoy oraz przejechać przez dzielnice Miramar i Cubanacan. Przed rewolucją były to dzielnice bogaczy. Poza Hawaną warto pojechać do Pinar del Rio, czyli do miasta słynącego z plantacji tytoniu, do Valle de Vinales, czyli parku narodowego z ogromnymi i bajkowymi wapiennymi ostańcami Mogotes.

Nie można też odpuścić sobie zwiedzania Farmy Orchidei i Indiańskiej Groty z malowidłami ściennymi. Ciekawym miejscem będzie również farma krokodyli. Ze wszystkich miast portowych możemy odbyć wiele niecodziennych rejsów na okoliczne wyspy koralowe i kanały. Możemy również nurkować na rafie. Dobrze jest też zatrzymać się nad brzegiem Morza Karaibskiego w Zatoce Świń, i zobaczyć podwodną jaskinię z kolorowym od tropikalnych rybek miniaturowym jeziorkiem, czyli sławną Cueva de los Peces.

Można tam również zasmakować kąpieli w morzu. Kąpiele i chill out na plaży możemy urozmaicić i opłacić dodatkowe opcjonalne wycieczki, których jest tam sporo. Na Kubę można wyjechać z kilku większych miast Polski, ale bardo atrakcyjne cenowo i terminowo są wycieczki z Wrocławia. Dużą zaletą jest to, że loty z Wrocławia na Kubę są bezpośrednie.

Kuba, wakacje
Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Symbolem Kuby jest nie tylko wódka z agawy, kubańskie cygaro, tytoń i rum oraz rządy Fiedela Castro, ale przede wszystkim piękne miejsca i dużo atrakcji turystycznych. Dla wczasowiczów powinny być to wspomnienia, które przywiozą, fotografie przesycone kolorami i słoneczna, złocista opalenizna.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes