Tag Archives: dochód

Czy warto przekazywać swój 1% różnorodnym instytucjom?

Termin rozliczeń podatkowych, jaki nieuchronnie się do nas zbliża, z pewnością nie jest wyczekiwanym przez nas czasem. Jesteśmy zobowiązani w nim bowiem zmierzyć się z niezbędnością wykonania znacznych kalkulacji podatkowych, które oczywiście nie są zaliczane do najłatwiejszych.

Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego

Kiedy podjęliśmy decyzję o wynajęciu swojego mieszkania, to powinniśmy liczyć się z różnymi sprawami. Powinniśmy jak wiadomo wszystko załatwić w podług prawa. Bo oczywiście tego rodzaju dodatkowy dochód musi być zalegalizowany. Dodatkowo powinniśmy spisać odpowiednią umowę między nami a ludźmi, którzy będą wynajmowali od nas dany lokal. Co ważne wypowiedzenie umowy musi obowiązywać dwie strony. Bo wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego jest niezbędne osobom, które mają dochód z takiego wynajmowania.

Jak składa się aktualnie pit?

Sposobów rozliczania pitu jest cały ogrom, ale dzięki wyprofilowaniu ciekawych możliwości możemy stawiać na ten najkorzystniejszy dla nas. Kiedy jesteśmy zatrudnieni na etacie, robi to za nas nasz pracodawca.

Dobór dobrego blankietu

Wybór stosownego formularza do rozliczenia własnych przychodów nie zawsze jest prostą kwestią. Czasami wystarczy nam jeden formularz, a bywają sytuacje, że prócz trzech podstawowych formularzy powinniśmy oddać też kilka załączników. Druk PIT 28 wypełniają podatnicy rozliczający aktywność gospodarczą.

Jak dobrze wypełnić deklarację dla ZUS?

Powszechnie wiadomo, że pozyskiwanie przez nas jakiegokolwiek przychodu na terenie naszej ojczyzny powiązane jest z nałożeniem na niego przynależnego opodatkowania przez pracowników Urzędu Skarbowego. Do uregulowania tego rodzaju obowiązku skarbowego zobowiązana jest każda osoba fizyczna, która uzyskuje jakikolwiek przychód z tyłu pracy. Nie jesteśmy dodatkowo w stanie go się ustrzec, pomimo naszych najszczerszych działań.

Jakim sposobem naliczane są odsetki za zwłokę i kiedy pożądane byłoby wybrać podatek liniowy?

Jeżeli punktualnie nie płacimy zobowiązań podatkowych, wówczas naturalnie musimy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc prócz zaległości podatkowych, podatnik musi również rozliczyć się z odsetek. A jak na przykład naliczane są odsetki za zwłokę?

Czy wskazane jest ofiarować 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Spora część z nas dobrze wie, że praca stanowi nasz fundamentalny detal codzienności. Generowanie dochodów z tytułu pracy jest bowiem normalną koleją rzeczy, dzięki której uzyskujemy środki na spełnianie naszych potrzeb. W tej sytuacji należałoby również zauważyć, że żyjemy w kraju, w którym konieczność rachowania naszych dochodów stanowi dla nas niebywale trudny obowiązek, który przychodzi nam spełnić.