Tag Archives: dochód

Dobór dobrego blankietu

Wybór stosownego formularza do rozliczenia własnych przychodów nie zawsze jest prostą kwestią. Czasami wystarczy nam jeden formularz, a bywają sytuacje, że prócz trzech podstawowych formularzy powinniśmy oddać też kilka załączników. Druk PIT 28 wypełniają podatnicy rozliczający aktywność gospodarczą.

Jak dobrze wypełnić deklarację dla ZUS?

Powszechnie wiadomo, że pozyskiwanie przez nas jakiegokolwiek przychodu na terenie naszej ojczyzny powiązane jest z nałożeniem na niego przynależnego opodatkowania przez pracowników Urzędu Skarbowego. Do uregulowania tego rodzaju obowiązku skarbowego zobowiązana jest każda osoba fizyczna, która uzyskuje jakikolwiek przychód z tyłu pracy. Nie jesteśmy dodatkowo w stanie go się ustrzec, pomimo naszych najszczerszych działań.

Czy warto przekazywać swój 1% różnorodnym instytucjom?

Termin rozliczeń podatkowych, który nieuchronnie się do nas zbliża, niewątpliwie nie jest pożądanym przez nas czasem. Powinniśmy w nim bowiem zmierzyć się z nieodzownością wypełnienia znacznych obliczeń podatkowych, które oczywiście nie są kwalifikowane do najłatwiejszych.

Jakim sposobem naliczane są odsetki za zwłokę i kiedy pożądane byłoby wybrać podatek liniowy?

Jeżeli punktualnie nie płacimy zobowiązań podatkowych, wówczas naturalnie musimy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc prócz zaległości podatkowych, podatnik musi również rozliczyć się z odsetek. A jak na przykład naliczane są odsetki za zwłokę?

Czy wskazane jest ofiarować 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Spora część z nas dobrze wie, że praca stanowi nasz fundamentalny detal codzienności. Generowanie dochodów z tytułu pracy jest bowiem normalną koleją rzeczy, dzięki której uzyskujemy środki na spełnianie naszych potrzeb. W tej sytuacji należałoby również zauważyć, że żyjemy w kraju, w którym konieczność rachowania naszych dochodów stanowi dla nas niebywale trudny obowiązek, który przychodzi nam spełnić.

Wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego

Kiedy decydujemy się na wynajęcie własnego mieszkania, to powinniśmy liczyć się z wieloma sprawami. Trzeba jak wiadomo wszystko pozałatwiać w podług prawa. Bo wiadomo, że tego rodzaju dodatkowy dochód powinien być zalegalizowany. Dodatkowo powinniśmy stworzyć właściwą umowę między nami a osobami, które będą wynajmowały od nas dany lokal. Co istotne wypowiedzenie umowy obowiązuje obie strony. Bo wypowiedzenie umowy najmu przez wynajmującego jest niezbędne osobom, które posiadają dochód z takiego wynajmowania.

Jak składa się aktualnie pit?

Technik rozliczania pitu jest wiele, ale dzięki wyspecjalizowaniu rozmaitych możliwości mamy szansę stawiać na ten najkorzystniejszy dla nas. Jeżeli pracujemy na etacie, robią to nasi pracodawcy.