Tag Archives: dofinansowanie

W jaki sposób uzyskać fundusze unijne dla firm?

Wszyscy, którzy posiadają swoją firmę z pewnością wiedzą, że trzeba poszukiwać funduszy na jej rozwój na wszelkie sposoby. Na szczęście współcześnie można skorzystać z różnorakich sposobności, które pozwalają przedsiębiorcom na skuteczny rozwój. Najważniejszym rozwiązaniem są m.in. fundusze unijne dla firm, z których o wiele częściej korzystają Polacy, widząc w nich niemały finansowy potencjał.

Własna działalność, dofinansowanie

Trudno Ci zatrudnienie na rynku pracy? Odczuwasz chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz godny uwagi pomysł na własną działalność?
Odważ się na własny interes! Tym bardziej, że osoby noszące się z tym zamiarem, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie swej działalności – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz kusy przygotowujące potencjalnych chlebodawców.

Określone reguły zatrudniania pracowników i ustalenia współpracy handlowej w świetle prawa

Rodzajem umów, który występuje najczęściej w Polsce są umowy o pracę. Jednakże sporo osób pracuje także na umowie zlecenie i umowach o dzieło. Niektórzy ludzie decydują się na założenie własnego biznesu, mogą wtedy świadczyć usługi w systemie firma-firma, sporządzać faktury i odliczać należny podatek VAT.

Własna firma

Własna firma jest celem wielu obywateli Polski. Praca na własne konto i pokaźna płaca jest kusząca dla dużej liczby ludzi. Znacznie bardziej zachęcająca jest opcja otrzymania sporej pomocy finansowej dla startującego biznesmena z dobrym planem. Na dzień dzisiejszy istnieje co najmniej parę programów wsparcia finansowego dla osób planujących założenie działalności gospodarczej. Potrzebny jest jedynie innowacyjny pomysł, poparty profesjonalnym biznesplanem i można otrzymać znaczne wsparcie z lokalnego urzędu miasta czy z jednego z przedsięwzięć wspierania nowych inicjatyw, prowadzonych przez Unię Europejską.

Pieniądze na firmę – dotacja z Unii, czy kredyt bankowy?

Przez wzgląd na zastaną sytuację na rynku pracy – niemałe bezrobocie oraz niewielkie zarobki – dużo osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Większość obszarów działania potrzebuje kupna profesjonalnych urządzeń, warto mieć też środki na stworzenie witryny internetowej, albo działania marketingowe. Jak zorganizować na to wszystko pieniądze?

Ciągle jest duży problem z azbestem. Jakie działania zostały zrealizowane, co wiemy dzisiaj?

To, że azbest jest szkodliwy i trzeba go usunąć – wiadomo od pewnego czasu. To, że wcześniej czy później trzeba będzie go zlikwidować z domów, częściej dociera do naszej świadomości. Kto nam w tym pomoże i skąd wziąć na to pieniądze?

Dlaczego warto trzymać finanse na koncie w banku

Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy chodzi o to, że po prostu założenie rachunku jest darmowe, a za cała resztę musimy już już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że płacimy dziesięć złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.

Dlaczego opłaca się korzystać z funduszy europejskich?

Właściciele firm muszą zmagać się z wieloma problemami – już od początku przygody z własną działalnością przechodzą uciążliwą walkę z procedurami, zastanawiają się, jakie konto firmowe założyć, czy starczy im gotówki na rozkręcenie biznesu oraz w jaki sposób wyróżnić się na rynku. Dlatego coraz więcej przedsiębiorstw ubiega się o fundusze unijne – nie tylko firmy nowopowstałe, ale również te funkcjonujące już na rynku od dawna. Z jakich przyczyn opłaca się zabiegać o uzyskanie dofinansowania?