Tag Archives: dofinansowanie

Określone reguły zatrudniania pracowników i ustalenia współpracy handlowej w świetle prawa

Najczęściej występującym typem umów w Polsce są umowy o pracę. Jednak bardzo wiele osób znajduje zatrudnienie również na umowach-zlecenie i umowach o dzieło. Niektórzy ludzie decydują się na otwarcie własnego biznesu, mogą wówczas świadczyć usługi w systemie firma-firma, sporządzać faktury i odliczać należny podatek VAT.

Własna firma

Własna firma jest celem wielu Polaków. Praca na własne konto i pokaźna płaca kusi wielu osób. Znacznie bardziej kusząca jest możliwość otrzymania sporej pomocy finansowej dla startującego przedsiębiorcy z dobrym planem. Na dzień dzisiejszy funkcjonuje co najmniej parę programów wsparcia finansowego dla ludzi planujących założenie działalności gospodarczej. Potrzebny jest tylko dobry pomysł, razem z solidnym biznesplanem i można uzyskać duże dotacje z najbliższego urzędu miasta czy z jednego z programów wspierania nowych inicjatyw, udzielanych przez Unię Europejską.

Własna działalność, dofinansowanie

Ciężko Ci znaleźć pracę? Czujesz pragnienie bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz atrakcyjny pomysł na własną firmę?
Odważ się na prywatną działalność! Zwłaszcza, iż osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz szklenia przygotowujące ewentualnych pracodawców.

Pieniądze na firmę – dotacja z Unii, czy kredyt bankowy?

Przez wzgląd na zastaną sytuację na rynku pracy – niemałe bezrobocie oraz niewielkie zarobki – dużo osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Większość obszarów działania potrzebuje kupna profesjonalnych urządzeń, warto mieć też środki na stworzenie witryny internetowej, albo działania marketingowe. Jak zorganizować na to wszystko pieniądze?

Ciągle jest duży problem z azbestem. Jakie działania zostały zrealizowane, co wiemy dzisiaj?

To, że azbest jest szkodliwy i trzeba go usunąć – wiadomo od pewnego czasu. To, że wcześniej czy później trzeba będzie go zlikwidować z domów, częściej dociera do naszej świadomości. Kto nam w tym pomoże i skąd wziąć na to pieniądze?

Dlaczego warto trzymać finanse na koncie w banku

Dziś banki mają w swoich ofertach założenie konta bankowego za darmo. Jednak, wielu z nas zastanawia się co oznacza owe za darmo? Czy chodzi o to, że po prostu założenie rachunku jest darmowe, a za cała resztę musimy już już płacić? Otóż wszystko zależy od oferty wybranego przez nas banku. Są banki, które oferują konto bankowe bez opłat. Takie konto jest bezpłatne. To świetna oferta. Zwłaszcza, że czasem koszty za prowadzenie konta i np. darmowe wszystkie bankomaty sprawiają, że płacimy dziesięć złotych, czyli czyli przez rok płacimy ponad sto złotych, to zaczynamy się zastanawiać, czy aby na pewno jest to konieczne.

W jaki sposób uzyskać fundusze unijne dla firm?

Każdy, kto posiada swoją firmę, doskonale wie, że należy poszukiwać środków na jej rozwój na wszelkie sposoby. Na szczęście współcześnie można skorzystać z rozmaitych możliwości, które pozwalają przedsiębiorcom na sukcesywny rozwój. Jednym z takich rozwiązań są m.in. fundusze unijne dla firm, z jakich coraz chętniej korzystają Polacy, zauważając w nich ogromny finansowy potencjał.