Tag Archives: dokumenty

Czym jest opracowanie kosztorysu budowlanego? Czy jesteśmy w stanie go opracować samemu?

Kosztorys budowlany jest jednym z najbardziej ważnych dokumentów, które należy przygotować jeszcze przed początkiem prac budowlanych. Odpowiednio przygotowany kosztorys pozwoli nam na wstępne zdefiniowanie kosztów inwestycyjnych, będzie rzeczywiście przydatny podczas otrzymywania kredytów. Dobrze przygotowaną dokumentację można samodzielnie przygotować, lub z korzystać z darmowych pomocy, jak programy do kosztorysowania.

Kiedy opłaca się pojechać busem na urlop

Podróżowanie jest obecnie niezwykle modne. Pozwala poznać zupełnie inne kultury i zobaczyć najpiękniejsze zabytki świata. Otworzenie granic Unii Europejskiej spowodowało, że wyjechać można bez konieczności starania się o niezbędne dokumenty bądź pozwolenia. Wystarczy posiadać jedynie dowód tożsamości. To wycieczki busami są interesującą alternatywą dla latania samolotem. Dlaczego?

Pełna księgowość z Wrocławia świadczy szeroki zakres usług

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej, wymaga niezwykłej wiedzy i zdolności, które pozwolą nad wszystkim należycie panować. Nie jest to łatwe, gdyż poza przeprowadzaniem określonego zakresu zadań w poszczególnej branży, należy także zająć się zadaniami formalnymi, księgowością itp. Takie czynności są skomplikowane, gdyż wymagają wykonania prawidłowo z panującymi w poszczególnym czasie przepisami. Stąd też księgowość dla jednoosobowych działalności gosp., wykonywana jest przez specjalistów, którzy prosperują indywidualnie lub na rzecz firm rachunkowych.

Lektura prawa z reguły nie jest przyjemne, ale minimum wiedzy w tym zakresie to zgoła powinność

Termin kapitału początkowego wprowadziły uregulowania tzw. ustawy emerytalnej. Ustalenie kapitału początkowego jest jednym z elementów, który będzie miał wpływ na wysokość świadczenia emerytalnego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ustala kapitał początkowy osobie, która składa wniosek o emeryturę. ZUS może także liczyć kapitał początkowy niezależnie w dowolnym terminie, przed nabyciem prawa do emerytury. Kapitał początkowy jest ustalany każdej osobie na dzień 1 stycznia 1999 r.

Obieg dokumentów w firmie – czym jest i czy należy go wprowadzić. Analizujemy

Zanim omówimy fakt wprowadzenia elektronicznego obiegu dokumentów w firmie, pomyślmy na czym tak właściwie ten system polega i jakie niesie korzyści. Elektroniczny system obiegu dokumentów to, nic innego jak,, narzędzie służące wymianie informacji w firmie, z tą różnicą, że wymiana ta ma miejsce, inaczej niż w przypadku tradycyjnej formy za pomocą dokumentów papierowych, lecz przy pomocy dedykowanego skryptu komputerowego.

Kto to jest aktuariusz oraz jak nim zostać?

Aktuariusz jest specjalistą w dziedzinie matematyki finansowej oraz ubezpieczeń. Główną instytucją, w której może wykonywać swoje usługi, jest zakład ubezpieczeń. Mogą to być również firmy zajmujące się reasekuracją lub innymi tematami funduszy. Co należy do jego obowiązków?

Alternatywne oferty pożyczek pod zastaw – o czym warto pamiętać

Współcześnie pożyczki nie muszą być świadczone jedynie przez usługi docenianych banków, ale mogą zajmować się nimi inne prywatne firmy. Niekiedy potrafi się to ludziom znacznie opłacić ze względu na zupełnie inny standard usług – można na przykład oczekiwać mniejszej ilości potrzebnych dokumentów, a otrzymanie pożyczki bywa znacznie prostsze.