Domeny na wagę złota

WWW
W tych czasach firma, która nie istnieje w internecie, nie istnieje wcale. Nie ma się co dziwić, że jedną z najważniejszych form promocji, podejmowanych przez biznesmenów, jest uruchomienie profesjonalnej strony internetowej określonej marki. Tutaj kluczem jest dobór właściwej domeny, to znaczy adresu strony www, z którym od tego czasu będzie identyfikowana dana firma. Jest to o tyle ważne, że może mieć duży wpływ na sukces lub porażkę danego przedsięwzięcia.

WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com

Jak trafnie wybrać domenę

Generalnie istnieją dwa typy domen (nazw). Przede wszystkim to nazwa wyszukiwana, która zakłada zawarcie w adresie słów określających branżę danego przedsiębiorstwa. Tutaj należy się zastanowić, co będą wyszukiwać osoby, które będą zainteresowane usługami czy produktami, jakie oferuje. Wówczas na nazwę mogą się składać najwyżej trzy tego typu słowa. To rozwiązanie, mimo, że zapewne zwiększy liczbę odwiedzających naszą stronę, nie do końca będzie promować daną markę.

Dlatego powstała druga kategoria nazw serwisów, markowa. W tym wypadku url strony jest bezpośrednio związany z nazwą firmy. Jest to zdecydowanie korzystne wyjście, kiedy tego typu działalność jest lub była bardzo popularna, wówczas zarejestrowanie domeny serwisu wyszukiwanej nie spełnia w pełni.

Zdecydowaną zaletą domeny markowej jest to, że klienci mają szansę ją sobie przypomnieć, co powoduje, że większe są szanse na to, że powrócą na nią w przyszłości. A w związku z tym nazwa domeny powinna być maksymalnie uproszczona i krótka. W efekcie jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś, kto zobaczy ją na bilbordzie czy w katalogu, odwiedzi ją po zalogowaniu się do sieci. Istotne jest również, aby w domenie nie wykorzystywać niepotrzebnych cyfr oraz używania obok siebie jednakowych liter.

Kupno walut przez internet
Autor: istock.com
Źródło: istock.com

Giełdy domen

Czasami perfekcyjna domena dla danej firmy jest już zajęta. Nie jest to koniec świata. Powstają bowiem giełdy domen, gdzie odbywają się licytacje najbardziej upragnionych adresów stron www. Tam można się bez problemu domyślić, które z nich odnotowują największą popularność, ponieważ ceny najlepszych osiągają nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes