Tag Archives: domy


Czy Warszawa to opłacalne miejsce na inwestycje?

Szybko rozwijający się rynek nieruchomości wciąga nowych biznesmenów, którzy lokują swój dorobek w nieruchomości. Prócz inwestorów zakupu dokonują również osoby fizyczne nie posiadające praktycznej wiedzy na rynku nieruchomościami i nie znające praw w nim panujących. Jednakże bardzo często ich inwestycje są na tyle roztropne i mądre, a założona działalność przynosi oczekiwane profity, iż należałoby zadać sobie podstawowe pytanie – jak to możliwe?

Nowoczesne instalacje w nowym domu

W dzisiejszych czasach najistotniejsze jest to, żeby było prościej wszystko zorganizować. Tak, więc są robione od razu instalacje, które pozwalają na łatwiejsze uporządkowanie domu, jak również jakiegoś budynku. Z tego powodu odkurzacze centralne nikogo już nie dziwią. Wiele osób sprawdza czy w budynku, który kupują istnieją wszystkie instalacje. To spory plus domu , który chcemy sprzedać.

W jakim miejscu przenocować pracowników

Często zdarza się tak, że robotnicy z rozmaitych branż przenoszą się czasowo poza własną miejscowość, bo tam jest dla nich zatrudnienie. W określonym miejscu muszą jednak jakoś nocować. Dlatego tworzone są tak zwane kwatery robotnicze. Mogą one przybierać różne formy. Dawniej w każdym mieście funkcjonowały hotele pracownicze dla tych pracowników, którzy stale zameldowani byli w innym miejscu. Na dzień dzisiejszy tego typu hoteli istnieje niewiele lub przekształcane są w instytucje innego rodzaju. Zapotrzebowanie na kwatery pracownicze jest wielkie. Można to zaobserwować na podstawie popularności frazy „kwatery pracownicze Wrocław” w sieci.

Projekt naszego wymarzonego domu. Czy opłaca się wybrać jeden ze standardowych projektów?

W końcu budujemy nasz wymarzony dom, lecz nie wiemy, jaki projekt domu wybrać? Czy zdecydować się na wariant całkowicie od podstaw, czy lepiej będzie zdecydować się na jeden z gotowych projektów. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku architekt okazuje się niezbędny, natomiast jaką decyzję podjąć?

Do czego jest obecnie używane szkło, podstawowe odmiany tego niezwykle popularnego materiału

Jednym z najdawniej używanych przez człowieka materiałów jest zwykłe szkło. Ludzie mają z nim do czynienia już od tysięcy lat, w przyrodzie szło pojawiało się w miejscach gdzie uderzały pioruny czy przy wulkanach. W końcu nauczyli się je wytwarzać, a setki lat doskonalenia techniki dało to, co mamy obecnie, czyli kilkadziesiąt rodzajów i odmian szkła. Najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane jest klasyczne okienne szkło. Jest ono tanie, zapewnia odpowiednie termiczne i wytrzymałościowe materiały, i jest najważniejszym materiałem używanym właśnie przy produkcji okien.

Czy w istocie inteligentne domy to coś interesującego?

Budownictwo ciągle się zmienia – w końcu jeszcze kilka dekad temu mega popularna była w naszym kraju tzw. wielka płyta. Poza tym, wiele osób bardzo dobrze pamięta jak stawiano drewniane domy. W dzisiejszych czasach jest już inaczej, sporo nowocześniej. I fantastycznie, że budownictwo w naszym kraju, generalnie na całym świecie, bardzo się zmieniło.

W jaki sposób prezentują się mieszkania okolice Wrocławia?

Czy już wiemy, w jakim miejscu chcemy zamieszkać?

Gdy powzięliśmy decyzję o tym, żeby się wyprowadzać od rodziców, to musimy sobie odpowiedzieć na wiele istotnych zagadnień. Czy pragniemy kupić dom, czy na początku skoncentrujemy się na jego wynajęciu, czy już wiemy w jakiej lokalizacji ma się ono mieścić, jak wiele powinno posiadać pokoi i jak spore powinno ono być?