Tag Archives: domy

Czy w istocie inteligentne domy to coś interesującego?

Budownictwo nieustannie ulega przeobrażeniom – w końcu jeszcze jakiś czas temu mega popularna była w naszym kraju tzw. wielka płyta. A poza tym, wiele osób pamięta jak budowano domy z drewna. W XXI wieku jest inaczej, sporo nowocześniej. I bardzo dobrze, że budownictwo w naszym kraju, ogólnie na całym świecie, znacznie się zmieniło.

W jaki sposób prezentują się mieszkania okolice Wrocławia?

Czy już wiemy, gdzie pragniemy mieszkać?

Gdy powzięliśmy decyzję o tym, aby się wyprowadzać od rodziców, to powinniśmy sobie odpowiadać na dużo ważnych zagadnień. Czy chcemy zakupić dom, czy na początku skupimy się na jego wynajmowaniu, czy już wiemy w jakiej lokalizacji ma się ono mieścić, ile ma posiadać pokoi i jak duże powinno ono okazać się?

Marzy Ci się piękne mieszkanie lub własny dom? Wrocław to miasto nieprawdopodobnych możliwości!

Pośród wielu polskich miast na uwagę zasługuje bez wątpienia Wrocław. Jest to jedno z miast, w których nie ma najmniejszych kłopotów ze znalezieniem zatrudnienia. Do tego nie brak tu fascynujących atrakcji oraz naprawdę ciekawych miejsc, które sprawiają, że Wrocław jest jeszcze częściej wybierany jako miejsce do życia. Bogato wygląda tu również rynek nieruchomości. Wrocław to miasto o wielu możliwościach. Wykupić można tutaj nie tylko duże mieszkanie, ale całą nieruchomość.

Klasyczne czy ekstrawaganckie – jakie drzwi wybrać do swojego mieszkania?

Drzwi to punkt reprezentacyjny każdego mieszkania. Jak wybrać dobrego producenta i czy zawyżona cena zawsze znaczy taka samą jakość?

Drzwi wewnętrzne – czyli takie, które odgradzają pomieszczenia – w rodzimych domach nie pozwoliły się wyprzeć przez łańcuchy kolorowych paciorków umocowanych u góry framugi. Przenosząc się do nowego mieszkania warto zrezygnować z tych efektownych, ale niezbyt funkcjonalnych gadżetów i wybrać tradycyjne wyjście.

Jak uda się osadzić szybę bezpieczną hartowaną?

Gdy działamy w branży budowlanej wiemy doskonale, jaki rodzaj wkrętów jest konieczny. Do pewnych prac potrzebny będzie wkręt talerzykowy. Wszystko zależy od tego, co musimy wykonać. Wkręty mające talerzykowe łebki są potrzebne, gdy należy połączyć np. profile stalowe. Wkręty talerzykowe są zrobione ze stali hartowanej. Przy robieniu różnego typu remontów należy kupić w kilkanaście, a czasem i kilkadziesiąt wkrętów tego typu.

Do czego jest obecnie używane szkło, podstawowe odmiany tego niezwykle popularnego materiału

Jednym z najstarszych materiałów wykorzystywanych przez człowieka jest szkło. Ludzie korzystają z jego właściwości już od tysięcy lat, w naturze szło pojawiało się w miejscach uderzenia piorunów czy w pobliżu wulkanów. W końcu nauczyli się je produkować, a wiele setek lat doskonalenia techniki dało to, co mamy obecnie, czyli dziesiątki odmian i rodzajów szkła. Najbardziej popularne i najczęściej wykorzystywane jest klasyczne szkło okienne. Jest ono stosunkowo tanie, zapewnia wystarczające termiczne i wytrzymałościowe materiały, i jest najważniejszym materiałem używanym właśnie do produkowania okien.

Projekt naszego wymarzonego domu. Czy opłaca się wybrać jeden ze standardowych projektów?

W końcu budujemy nasz przyszły dom, ale nie mamy pojęcia, jaki projekt naszego przyszłego lokum wybrać? Czy zdecydować się na wariant całkowicie od podstaw, czy lepiej będzie zdecydować się na jeden z dostępnych projektów. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku architekt okazuje się konieczny, natomiast na co się zdecydować?