Odpoczynek w siodle

ubezpieczenie
Czasu coraz to skromniej, wakacje zbliżają się dużymi krokami, dziecko niecierpliwe – co roku ten sam scenariusz, zatem gorączkowe poszukiwania wymarzonego obozu dla swoich latorośli rozpoczęte! W poniższym artykule pokażemy jak uniknąć owej stresującej sytuacji i posłać dziecko na wspaniałą przygodę w stadninie koni.

zielone szkoły w Bieszczadach
Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze, odpowiedz na zapytanie – jaki jest zamysł wczasów w siodle? Pragniesz, żeby Twe dziecko za wszelką cenę polepszało umiejętności jeździeckie, czy wystarczy dobra rozrywka i hipoterapia? Pomiędzy jazdami instruktaż siodłania, opieka nad własnym koniem, karmienie oraz pozostałe stajenne prace? Czy też interesują je inne aktywności – piłka (poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/pilkochwyty.html) siatkowa, tenis, pływanie? Odpowiedź na owe pytania z całą pewnością pomoże Ci w dokonaniu właściwego doboru.

Poza tym – wyselekcjonuj rodzaj obozu, np. na Patataj. Wśród licznych ofert dostępnych na rynku łatwo można wyróżnić trzy podstawowe typy obozów.

Obóz sportowy. Dziedzina dużych ośrodków, jakie angażują instruktorów różnego rodzaju dziedzin – od profesjonalistów tenisa stołowego a także odnowy biologicznej do szkoleniowców surwiwalu, albo wspinaczki skałkowej. Tak też wyglądają podejmowane aktywności każdego dnia, począwszy od nauki jazdy konnej po szachy, czy karate. Ilość zajęć ogranicza jedynie infrastruktura ośrodka.

dzieci na koniach

W interesującym nas temacie, czyli zapleczu jeździeckim, przeważnie są to place na świeżym powietrzu, bez daszka. W przypadku niesprzyjającej pogody jazda konna nie odbywa się z powodu braku hali. Jeżeli jazda konna nie jest priorytetem dla Twego dziecka, nie ma potrzeby rozwijania swoich umiejętności, a chce zwyczajnie spędzić aktywnie własne wakacje – to z pewnością sportowy obóz speobóz (sprawdź niskie ceny na rodzinne obozy narciarskie)jego oczekiwania.

Obóz jeździecki – rekreacyjny. Domena małych oraz średnich stadnin koni, które stawiają na familijną, kameralną atmosferę. Maluch pomieszkuje w towarzystwie osób, jakie mają wspólne zamiłowania. Nawiązuje znajomości, przyjaźnie, jakie okazują się nierzadko być nadzwyczaj trwałymi. Niewątpliwą atrakcją wszelkiego obozu konnego są podróże w teren – nie mamy tutaj żadnych „korytarzy” jak też pozostałych wynalazków, żadnych ograniczeń.

Swoboda panuje także na placach maneżowych – pełnowymiarowych, z niezłym podłożem. Komplikacją nie jest również aura – ośrodki tego rodzaju posiadają najczęściej krytą halę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes