Dowiedz się w jaki sposób dobrać sprawdzone opony samochodowe, dzięki którym bezpiecznie dojedziesz w każde miejsce.

Jeśli wybierasz się z bliskimi w jakąkolwiek podróż musisz być przekonany, że Twój samochód jest sprawny i bezpiecznie dotrzecie do określonego celu. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę, by spokojnie wyruszyć w drogę.

Opona do samochodu osobowego

Źródło: http://www.flickr.com
Przegląd samochodu (stacjakontroli.wroclaw.pl/)Przed wyjazdem obowiązkowo musisz sprawdzić, czy Twój samochód posiada ważny przegląd techniczny. Aktualne badania techniczne są warunkiem, który musi spełnić każdy pojazd, by był dopuszczony do jakiegokolwiek ruchu. To swoista gwarancja, że samochód jest bezpieczny i sprawny.Jeśli nie posiadasz ważnego przeglądu albo do następnego badania zostało Ci niewiele czasu,obligatoryjnie udaj się do punktu kontroli pojazdów. Musisz to zrobić natychmiast.Nie należy w ogóle dopuszczać do takiej sytuacji, w której Twoje badania techniczne są nieważne. To bardzo niebezpieczne i niezgodne z prawem. W chwili gdy poruszasz się bez ważnego przeglądu, stanowisz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych kierowców.

Po co są badania techniczne?Podczas badań specjalista diagnozuje na przykład stan oświetlenia Twojego pojazdu. (Warto zauważyć, iż diagnosta sprawdza także ustawienie świateł).Oświetlenie powinno być sprawne i funkcjonować bez problemu. Wyobraź sobie, co by się mogło stać,gdyby nagle, w czasie nocnej podróżny na autostradzie czy na zwyczajnej drodze, światła Twojego samochodu zgasły i odmówiły posłuszeństwa? Mogłoby dojść do wypadku. Następnymi rzeczami, podlegającymi testom są: hamulce, stan amortyzatorów, luzy w elementach zawieszenia. Niezmiernie istotną sprawą jest też stan ogumienia samochodu. Diagnosta sprawdza specjalne mierniki informujące o zużyciu opon (zobacz tutaj). Jeśli opony nie przejdą testu, należy je wymienić.

W jaki sposób znaleźć dobry sklep z oponami?
Jeżeli nasze opony (opony Barum) są znacznie zużyte musimy wymienić je na nowe. Ale jak znaleźć dobry NetCar sklep z oponami? Najważniejsza rada: w dobrym sklepie znajdziesz tylko produkty od sprawdzonych producentów. Kupisz tu przykładowo opony Kleber (źródło informacji) i opony Continental. Podczas zakupów nie zwracaj uwagi na cenę. Tutaj najistotniejsze jest Twoje bezpieczeństwo.

Z jakiego względu powinno się zaopatrzyć się w droższe opony, pochodzące od znanych producentów?
Powód jest prosty. Znane marki ciągle pracują nad jakością swoich produktów. Zatrudniają sprawdzonych inżynierów, aby ulepszać swoją ofertę. Ich opony sprawdzają się najczęściej nie tylko w przewozie osób, ale także w transporcie towarów i materiałów budowlanych. Ponadto używanie dobrych opon wpłynie pozytywnie na stan naszego portfela, ponieważ dobre opony zmniejszają zużycie paliwa oraz elementów konstrukcyjnych samochodu, ale, co jest najbardziej istotne, zapewnią nam bezpieczeństwo, które jest bezcenne.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes