Tag Archives: drewno

Schody – które wybrać, aby nadać naszemu domowemu zaciszu wyjątkowy urok?

Mogą pochwalić się bardzo długą oraz niezwykle bogatą historię bowiem pojawiły się już w starożytności i średniowieczu. Na początku stanowiły jedynie element architektoniczny.

Budujemy wymarzony dom: na jakiego typu drzwi się zdecydować?

Koniecznym elementem nowego domu czy innego lokalu są drzwi wewnętrzne. Ich wybór nie jest jednak szybki. Producenci wprowadzają na rynek ich przeróżne typu. Jak je więc powinno się wybierać? Decydując się na wspaniałe drzwi wewnętrzne naprawdę mało czasu poświęcamy jednemu z ich naprawdę ważnych elementów, jakim są futryny. Futryny, czyli inaczej ościeżnice służą tak naprawdę jednemu celowi: montowaniu skrzydeł drzwiowych.

ściany oddzielające, deski podłogowe – sprawdź ofertę

Ścianka działowa to gatunek ściany środkowej obiektu. Oddziela ona pokoje, nie stanowi jednakże elementu konstrukcyjnego i nie posiada właściwości nośnych. Ściana taka winna spełniać przepisowe wymagania dotyczące dźwiękoszczelności i wytrzymałości ogniowej. Eliminacja ściany działowej nie burzy budowy domu.

Jakiego typu dobrać balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

To dzięki balustradom istotnie jesteśmy w stanie bezpiecznie poruszać się po schodach. Jak jest odpowiednio dobrana to jesteśmy w stanie stworzyć niezwykle stylową oprawę. W dosyć znacznej mierze to od niej jest zależne czy schody będą wkomponowane w tło, czy będą raczej dość silnym akcentem wnętrza.

Czy inżynieria budowlana bazująca na wykorzystywaniu drewna jest obecnie na topie?

Każdy z nas dobrze wie, że w rozległym zakresie rozumiana technika budowlana wywiera ogromny wpływ na postać naszej rzeczywistości. Korzystamy bowiem z jej narzędzi praktycznie na co dzień, czego przykładem mogą być nasze nowoczesne domy.

Jak zagospodarować działkę na weekendowe wyjazdy? Czy dom drewniany jest dobrym wyjściem?

Chcemy zagospodarować kupioną rekreacyjną działkę, ale nie możemy się zdecydować na ostateczny pomysł. Nie wiemy czy postawić na niej duży budynek, niewielki domek czy może zdecydować się na postawienie przyczepy campingowej. Mamy trochę pomysłów, a wszystkie warte są przemyślenia. Co będzie dobrym wyjściem?

Domki ogrodowe drewniane, wiaty drewniane Wrocław – obiekty do urządzania ogrodu, które znakomicie wywierają wpływ na jego wygląd i funkcjonalność

Bycie właścicielem domu jest marzeniem, które próbuje zrealizować spora liczba ludzi. Często muszą one poświęcić trochę czasu nim uda im się spełnić to marzenie. Oszczędzają one w tym czasie trochę pieniędzy albo usiłują uzyskać kredyt aby móc nabyć wymarzony dom.