Tag Archives: drewno

Jaki domek do ogrodu na narzędzia kupić? Jakie są ich typy i na jakie rzeczy zwracać uwagę?

Do zajmowania się ogrodem używamy sporo narzędzi. By pozostawały w należytym stanie musimy gdzieś je przechowywać. Co najlepiej się do tego nadaje? Na pewno najlepsze są domki ogrodowe drewniane. Ale jaki wybrać?

Modne parkiety z Hajnówki

Niezwykle ważnym elementem każdego pomieszczenia jest podłoga. Powinna spełniać sporo warunków, by mogła służyć dobrze i przez długi czas. Istnieje wiele typów podłóg. Różnią się one ze względu na miejsce, gdzie będą używane. Innych podłóg wymaga specyfika kuchni czy toalet, a odmiennych pokój dzienny albo sypialnia. W kuchni i łazience dominującym elementem są podłogi, tworzone najczęściej z płytek ceramicznych. Pokoje dzienne natomiast to miejsca, w których stosuje się inne rozwiązania. Mogą tam być używane dywany lub tylko podłoga. Aktualnie zaprzestaje się wykorzystywania dywanów. Najczęściej preferowanym typem są podłogi drewniane, takie jak na przykład parkiet Hajnówka.

Jakiego typu dobrać balustrady do naszego domu? Co jest najbardziej ważne, na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

To dzięki balustradom istotnie możemy bezpiecznie poruszać się po schodach. Jak jest odpowiednio wybrana to można stworzyć niezwykle elegancką oprawę. W dosyć znacznej mierze to od niej zależy czy schody będą wkomponowane w tło, czy będą raczej dość silnym akcentem wnętrza.

Schody – które wybrać, aby nadać naszemu domowemu zaciszu wyjątkowy urok?

Mogą poszczycić się bardzo długą oraz niezwykle bogatą historię bowiem pojawiły się już w epoce antyku i „wiekach ciemnych”. Najpierw stanowiły wyłącznie element architektoniczny.

ściany oddzielające, deski podłogowe – sprawdź ofertę

Ścianka działowa to rodzaj ściany środkowej obiektu. Oddziela ona pomieszczenia, nie stanowi jednak składnika konstrukcyjnego i nie ma cech nośnych. Ściana taka winna spełniać przepisowe wymagania dotyczące dźwiękoszczelności i trwałości ogniowej. Eliminacja ściany działowej nie burzy budowy budynku.

Jak zagospodarować działkę na weekendowe wyjazdy? Czy dom drewniany jest dobrym wyjściem?

Chcemy zagospodarować kupioną rekreacyjną działkę, lecz trudno nam się zdecydować na ostateczny pomysł. Nie jesteśmy pewni czy postawić na niej większy budynek, mały domek albo może zdecydować się na postawienie przyczepy campingowej. Mamy trochę pomysłów, a każdy wart jest przemyślenia. Co może okazać się trafionym wyjściem?

Czy inżynieria budowlana bazująca na wykorzystywaniu drewna jest obecnie na topie?

Każdy z nas doskonale wie, że w szerokim zakresie pojmowana technologia budowlana wywiera duży wpływ na kształt naszej rzeczywistości. Korzystamy bowiem z jej dobrodziejstw praktycznie na co dzień, czego przejawem mogą być nasze dzisiejsze domy.