Działalność gospodarcza w Polsce? Standardowe zjawisko. Wielka strata, że urzędnicy do końca tego nie rozumieją

spotkanie firmowe
Polska firmą stoi, jesteśmy w stanie tak to ująć, kiedy przeanalizujemy, jaka jest ich ilość. To wprost uderzające, że nasza gospodarka jest napędzana przez małe i średnie firmy, a co więcej, Polska nie jest z pewnością rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc tego typu popularność tego typu inicjatyw? Możemy zaryzykować stwierdzenie, że ogromną rolę ma tutaj czynnik zatrudnienia. Jeśli trudno znaleźć zatrudnienie, więc naturalnym rozwiązaniem jest stworzenie swojego miejsca pracy. Jednak są także pozostałe wytyczne takiego stanu.

w pracy
Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszy jaki przychodzi na myśl to ten mówiący o tym, iż Polak to wielki oryginał, sam wie, jak ma coś zrobić. Skoro szef nie wie, to trzeba odejść z pracy i zrobić coś na własną rękę. Polak więc to indywidualista, jaki lubi działać, nie lubi czekać, należy mu się własna szansa, którą odpowiednio wykorzysta. Tak samo możemy dodać, że ma to swoje konotacje historyczne, gdyż skoro jesteśmy takimi indywidualistami, to ogromną rolę odgrywa też kwestia szefowania. Nie chcemy, by ktoś nami dyrygował, chcemy mieć coś swojego. Więcej odnośnie tematu: szczegółowo na tej stronie.

Tak też było w naszych dziejach. Przez większą część ktoś nami rządził, ale co pewien czas powstawaliśmy, ponieważ nie mogliśmy już dłużej tego zaakceptować. Może również stąd może wynikać ta chęć własnego biura i firmy, ta potrzeba własności tkwiąca w każdym z nas. Z innej strony, polskie państwo zachowuje się czasem jak najeźdźca, ponieważ zamiast docenić taką energię Polaków, to działanie, jakie napędza gospodarkę, kreuje jakieś dziwne regulacje, przeprowadza nadmierne kontrole, ogólnie zatruwa życie. Jednocześnie urzędnicy traktują właściciela firmy jak potencjalnego przestępcy lub człowieka gorszego od siebie. Jasne, iż nie wszyscy tak się zachowują. Są wspaniali urzędnicy, tak samo, jak są nieuczciwi przedsiębiorcy, niemniej klimat zwyczajnie nie jest zbyt korzystny i to jest niestety fakt, o którym trzeba wspomnieć.

A z powodu takiego klimatu wiele młodych osób, którzy być może planowali swoją działalność zastanowią się nad tym parę razy, czy faktycznie na to się zdecydować. Najbardziej niepokojące natomiast jest to, iż skoro na to się nie zdecydują, to mogą wyjechać za granicę, na przykład do Anglii i tam założyć własną działalność gospodarczą, gdzie przepisy są bardziej przyjazne dla przedsiębiorców. Warto wcześniej też ceny przedmiotów jakie będą nam potrzebne w naszej działalności, na przykład dobre materiały eksploatacyjne do urządzeń fiskalnych.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes