Egzotyczne wyprawy. Gdzie warto pojechać?

seszele
Sezon urlopowy za kilka miesięcy się zaczyna. Zamyślając wakacje, trudno jest zdecydować, do jakiego zakątka świata udać się na zasłużony odpoczynek. Oferty zagranicznych wojaży kuszą pod wieloma względami – kolorytem, widokami, naturalnymi atrakcjami.

Jedną z takich egzotycznych podróży może być ekskursja na Seszele. To dziewiczy kraj wyspiarski, na Oceanie Indyjskim, w odległości nieomal 1600 km od wybrzeży Afryki. W pobliżu Seszeli, dokładnie na północnym-wschodzie zlokalizowany jest popularny Madagaskar. W sąsiedztwie kraju znajdują się również inne państwa, takie jak Mauritius a także Malediwy.

wakacje na seszelach
Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Historia Seszeli zaczyna się w X wieku, kiedy to na wysepkę dotarli pierwsi osadnicy. Byli to arabscy handlarze, jacy wiedzieli w nowym terytorium potencjał kupiecki. Na Oceanie Indyjskim znajduje się 115 wysp wulkanicznych a także koralowych, jakie kreują archipelag Seszeli. Stale zamieszkiwane są wyłącznie 33 wysepki. Każda z nich charakteryzuje się charakterystycznym pejzażem, dzięki czemu entuzjastycznie są odwiedzane przez wędrowców.

Największa jest wyspa Mahé (144 km²).

Przygotowano bonus dla osób, które poszukują uzupełniających materiałów – zobacz informacje (http://www.mojekonferencje.pl/konferencje-malopolskie) tu! Dotyczy on omawianego tutaj tematu.

Na terytorium tejże wyspy mieści się stolica państwa Victoria. Zamieszkują ją ponad 80 proc. rezydentów Seszeli. Na Mahé zwiedzić można między innymi najwyższy szczyt państwa Morne Seychellois (905 m n.p.m.). W skład archipelagu wychodzą zarówno wysepki o pochodzeniu wulkanicznym, jak także koralowym. Pierwszy typ oznacza się bardziej pagórkowatym ukształtowaniem terenu.

Seszele pogoda.

Seszele znajdują się pod oddziaływaniem strefy klimatu równikowego wilgotnego z cechami monsunowymi. W ciągu roku temperatura wynosi blisko 24° – 30 °C. Najniższa jest na przełomie lipca i sierpnia, kiedy to słupki rtęci pokazują ok. 21 °C.

Najcieplej jest zaś między marcem a kwietniem. Wówczas na Seszelach jest bardzo upalnie, powyżej 31 stopni. Taki klimat pozwala śmiało wybrać się w rejon Seszeli na egzotyczne wczasy. Gwarantowana pogoda, pieczyste plaże, przejrzysta woda – wszystko to właśnie znajduje się u wybrzeży Afryki.

wypoczynek seszele
Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Pod względem turystycznym Seszele to punkt naturalnych atrakcji. Dużą popularnością cieszą się wysepki koralowe takie jak Amiranty oraz Farkuhar. Ponadto rzesze turystów przejeżdżają do poetycznych miejscowości, położonych na archipelagu.

Jeżeli spodobał Ci się materiał, który teraz widzisz, to na pewno zafascynuje Cię także ten portal (http://www.deluxetravelclub.pl/kempinski-hotel-the-dome-belek-o245.html). On również prezentuje podobny temat.

Największym zainteresowanie odznacza się miasto stołeczne państwa, zatem Victoria. Po za tym wakacje spędzić można także w Caseade. Dostatek ekskluzywnych hotelu i restauracji zadowoli każdego, nawet ogromnie wymagającego urlopowicza.

Już dziś wpisz w przeglądarkę Seszele last minute, by cieszyć się urokiem tego niezwykłego miejsca.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes