Tag Archives: ekwipunek

Słowo o akcesoriach, przyborach i pozostałych artykułach potrzebnych każdemu druhowi podczas sierpniowych wycieczek

Harcerskie wyprawy są bardzo emocjonujące i dają uczestnikom rzadką możliwość kontaktu z przyrodą. Taka sytuacja w pewnym stopniu wymusza zakup odpowiedniego sprzętu, który w trakcie wyjazdu jest po prostu niezbędny

Co jest koniecznym wyposażeniem harcerza? Czego potrzebuje taki młody człowiek?

Każdy opiekun przyszłego harcerza z pewnością zastanawia się jakich rzeczy będzie potrzebować dziecko zapisane do takiego zgrupowania. Jakie jest wyposażenie harcerza? Co musi ze sobą mieć?
[IMG=1311/528230be3e28b___flickr_4770585322

Przyrządy, jakie na pewno trzeba posiadać ze sobą, jeśli ktokolwiek jedzie na biwak.

Wszystkie takie akcesoria, które na pewno trzeba mieć ze sobą, jeżeli ktokolwiek jedzie na biwak da się zdobyć w tej chwili bez trudu, chociażby kupując je w Internecie. W związku z tym tak znaczące jest to, żeby zaopatrywać się w nie już na jakiś czas przed planowanym kempingiem.

Niezbędnik każdego piechura – w jakim miejscu najsłuszniej robić zakupy?

Każdy z nas ma inny sposób na spędzanie swojego czasu. Dużo osób preferuje oglądanie telewizji czy przeglądanie internetu. Inni chodzą na spotkania towarzyskie i do teatru. Jeszcze inni wolą sporty, chodzą na siłownie czy basem. Jest tez całkiem duża pula osób, które każdą swoją wolną chwilę spędzają w drodze. Zarzucają bagaż na plecy, łapią autostop i ruszają na spotkanie z przygodą.

Lato nadchodzi. Czas zdecydować się na zakup stylowego kostiumu plażowego!

Wszyscy tęskno wyczekujemy urlopu. Wakacyjne humory zaczynają kiełkować już od pierwszych słoneczych wiosennych dni. Wszystkie kobiety z utęsknieniem wspominają chwile spędzone na plaży,odpoczywając w złotych promieniach słońca i ciesząc złotym piaskiem. Mając chwilę warto rozpocząć wakacyjne zakupy.

W jaki sposób zorganizować biwak?

Co to znaczy “dobry biwak”? Czy dobry obóz, to taki, na którym była doskonała atmosfera, czy ten, który był bez zarzutu spożytkowany czasowo (przykładowo na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku obóz, na którym było 8 osób jest zły? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.