Tag Archives: ekwipunek

W jaki sposób zorganizować biwak?

Co to znaczy “dobry biwak”? Czy dobry obóz, to taki, na którym była doskonała atmosfera, czy ten, który był bez zarzutu spożytkowany czasowo (przykładowo na prowadzenie zajęć)? A może dobry biwak, to taki, na który pojechało wielu skautów? A czy w takim przypadku obóz, na którym było 8 osób jest zły? Wszyscy znamy reguły dobrej zbiórki.

Przyrządy, jakie na pewno trzeba posiadać ze sobą, jeśli ktokolwiek jedzie na biwak.

Wszystkie takie rzeczy, jakie bez wątpienia należy mieć przy sobie, jeśli ktokolwiek wybiera się na biwak da się zdobyć w tej chwili bez kłopotu, chociażby nabywając je w Internecie. W związku z tym tak znaczące będzie to, żeby zaopatrzyć się w nie już na długo przed planowanym wyjazdem.

Lato nadchodzi. Czas zdecydować się na zakup stylowego kostiumu plażowego!

Wszyscy cierpliwie wyczekujemy urlopu. Wakacyjne humory towarzyszą nam już od pierwszych gorących wiosennych dni. Każda z kobiet z utęsknieniem wspomina chwile przeznaczone na plażowanie,odpoczywając w upalnych promieniach słońca i ciesząc czystym piaskiem. Dysponując wolną chwilą poleca się rozpocząć wakacyjne zakupy.

Niezbędnik każdego piechura – w jakim miejscu najsłuszniej robić zakupy?

Większość z nas ma odmienny sposób na spędzanie swojego czasu. Sporo osób preferuje oglądanie telewizji czy przeglądanie internetu. Inni chodzą na uroczystości towarzyskie i do kina. Jeszcze inni uprawiają sporty, uczęszczają na siłownie czy basem. Jest tez całkiem duża pula osób, które każdą swoją wolną chwilę spędzają w drodze. Zarzucają plecak na plecy, łapią autostop i wybierają się na spotkanie z przyrodą.

Co jest koniecznym wyposażeniem harcerza? Czego potrzebuje taki młody człowiek?

Każdy opiekun dziecka chcącego należeć do harcerstwa na pewno zastanawia się jakich rzeczy będzie potrzebować dziecko zapisane do tej organizacji. Jakie jest wyposażenie harcerzy? Co powinien ze sobą mieć?
[IMG=1311/528230be3e28b___flickr_4770585322

Słowo o akcesoriach, przyborach i pozostałych artykułach potrzebnych każdemu druhowi podczas sierpniowych wycieczek

Harcerskie zloty są bardzo emocjonujące i dają uczestnikom rzadką możliwość kontaktu z przyrodą. Taka okoliczność niejako wymusza zakup odpowiedniego sprzętu, który podczas wyjazdu bywa po prostu nieodzowny