Tag Archives: emerytury

Rezerwy emerytalne ma mieć przygotowane każda firma

Ważne jest to, jak wysokie są rezerwy emerytalne. Podwładny uzyskując co roku coraz większy staż pracy, wypracowuje sobie własną emeryturę, z której będzie musiał przeżyć w przyszłości, a ponieważ pieniądze na to przeznacza firma, która go zatrudniła, to powinna ona na bieżąco obliczać rezerwy emerytalne jakie będą jej tutaj konieczne.

Jakie dokumenty mamy obowiązek przechowywać, prowadząc działalność gospodarczą?

Działalność gospodarcza to pierwszorzędny pomysł dla ludzi, którzy nie lubią mieć nad sobą szefa i mają fantastyczny pomysł na biznes. Nie warto bowiem zakładać kolejnego sklepu z ubraniami w malutkiej miejscowości, w którym nie ma za wielu klientów. Jeśli jednak wyszukaliśmy niszę, w jakiej moglibyśmy się realizować oraz jest na nią rzeczywiste zapotrzebowanie, nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć własną firmę.

Gwarancja kontraktu i IKE – czym są, jakie niosą za sobą walory oraz do kogo są adresowane?

Gwarancja, inaczej zabezpieczenie kontraktu jest to zobowiązanie tworzone przez Gwaranta, który gwarantuje, że dokona zapłaty wyznaczonej kwoty w wypadku, gdy podmiot, za który to zabezpieczenie zostało dostarczone nie zrealizuje odpowiednio ustalonego przedtem zobowiązania bądź całkiem go nie wykona.