Tag Archives: emerytury

Rezerwy emerytalne ma mieć przygotowane każda firma

Istotne jest to, jak wysokie są rezerwy emerytalne. Podwładny zdobywając z roku na rok znacznie większy staż pracy, wypracowuje sobie własną emeryturę, z której będzie musiał żyć w przyszłości, a ponieważ pieniądze na to przeznacza firma, która go zatrudniła, to powinna ona na bieżąco wyliczać rezerwy emerytalne jakie będą jej tutaj niezbędne.

Jakie dokumenty mamy obowiązek przechowywać, prowadząc działalność gospodarczą?

Działalność gospodarcza to znakomity pomysł dla ludzi, jacy nie lubią mieć nad sobą prezesa i mają fenomenalny pomysł na biznes. Nie warto bowiem zakładać kolejnego sklepu z ubraniami w małej miejscowości, w jakim nie ma za wielu klientów. Jeżeli jednak wyszukaliśmy niszę, w jakiej moglibyśmy się realizować oraz jest na nią faktyczne zapotrzebowanie, nie ma żadnej przeszkody, by założyć swoją firmę.

Gwarancja kontraktu i IKE – czym są, jakie niosą za sobą walory oraz do kogo są adresowane?

Gwarancja, inaczej zabezpieczenie kontraktu jest to zobowiązanie tworzone przez Gwaranta, który gwarantuje, że dokona zapłaty wyznaczonej kwoty w wypadku, gdy podmiot, za który to zabezpieczenie zostało dostarczone nie zrealizuje odpowiednio ustalonego przedtem zobowiązania bądź całkiem go nie wykona.