Era medycyny estetycznej

strzykawka
Spośród wielu życzeń jedno zasługuje na uwagę. Jest ono z jednej strony nieosiągalne, więc dlatego tak nęcące, a po wtóre to odwieczne pragnienie, które przenigdy nie zostanie spełnione (choć kto wie, w dalekiej przyszłości). Mówimy o życiu wiecznym, trudno, nie załapiemy się na ten wieczny dancing. Będąc jednak tu, na ziemi, staramy się za każdą cenę wydłużyć nasze życie, w sensie symbolicznym – zbierając pamiątki, przeszłość, jak i w sensie estetycznym – troszcząc się o własny wygląd. O tym drugim pragnąłbym napisać kilka zdań.

operacja
Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com
Chęć upiększania starzejącej się urody była od zawsze, od stuleci ludzie posiadali swoje metody na zmniejszenie następstwa uciekającego czasu, na oszukanie przeznaczenia, jakim była powolna jesień życia. wszelkie te prawidła jednakowoż nie miały szans z postępującym procesem, który doświadcza każdego z nas. Jedni, co prawda posiadają lepsze geny, drudzy żyją w korzystniejszych warunkach, mają przyjemniejszą pracę, mniej są nieodporni na choroby, to wszystko wpływa na szatę zewnętrzną, formę życiową i w końcu proces. dużo zmieniło jednakowoż wraz z rozpowszechnieniem medycyny estetycznej (medycyna estetyczna gdańsk).

Jej początek szacuje się na lata 70. XX wieku, jej twórcą jest endokrynolog Jean Jacques Legrand, to on istotnie w 1973 roku rozpoczął tę nowatorską kartę w historii zakładając w Paryżu Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej. W Polsce pojawiła się natychmiast po zamianie ustroju, razem z nastaniem kapitalizmu i ekonomii wolnorynkowej. Dzięki temu przy Polskim Towarzystwie Lekarskim powstała Sekcja Medycyny Estetycznej. Była to pierwsza taka na naszej ziemi fundacja, która wspierała i propagowała medycynę estetyczną. Jednocześnie robiła to w środowisku medycznym, ale też poza nim zataczając coraz szersze kręgi.

Wbrew przekór ogólnej opinii, że jest to specjalizacja dermatologii, medycyna estetyczna nie posiada specjalizacji, co znaczy, iż lekarzem medycyny estetycznej z powodzeniem może być lekarz innej dyscypliny, np. internista czy stomatolog. Żeby naturalnie dołączyć do takiego zacnego grona trzeba się stale dokształcać.

dzisiaj w dowolnym większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk) znajdziemy fachowców medycyny estetycznej. Są już nawet mocno znane nazwiska na rynku, które cieszą się niesłabnącą popularnością, co pozwala rozwijać się tej ciekawej dziedzinie jeszcze bardziej sprawnie. W przyszłości na pewno nie będzie gorzej (czytaj więcej).

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes