Tag Archives: etat

Zus zua musimy przedłożyć jak najszybciej

Czy mamy specjalny wniosek na podanie o urlop?
Każdemu pracownikowi należy się urlop po odpowiednio wykonanej robocie, dlatego każdy szef powie, że powinien mu udzielać takiego urlopu oraz to najlepiej w tym czasie, w którym podwładny sam sobie wybierze.

Odejście z pracy łączy się z różnymi przemianami Czytaj w tym zakresie nieco więcej

Co kiedy praca zaprzestaje dawać zadowolenie?

Wychodzimy do pracy, znamy tam własne miejsce, w środku nocy jesteśmy w stanie wyrecytować co powinniśmy w niej zrobić, poznaliśmy wszystkich kolegów, a zazwyczaj również ich rodziny. Lecz co zrobić, kiedy znacznie mniej ochoczo budzimy się do pracy, jeśli przekraczanie jej progu nie powoduje nam już radości, jeśli jest tak, że wszystko wykonamy z automatu oraz tak naprawdę myślimy tylko o tym, kiedy będziemy mogli pójść do domu?

Poszukiwanie pracy przez net. Nawet jeśli ani razu tego nie robiłeś – nie ma się czego obawiać.

Naraz zostałeś bez etatu i nie masz pojęcia, w jaki sposób zabrać się za szukanie nowego, bo nie robiłeś tego od lat? Bez paniki, mamy dla ciebie krótki poradnik dla zielonych. Sama pamiętam czasy, jak poszukiwało się ogłoszeń o zajęcie w gazetach. I aczkolwiek stale one tam się pojawiają, opłaca się sięgnąć po zasoby zamieszczone w Internecie.

Jedni panowie natychmiast znajdują pracę, a pozostali całymi miesiącami czekają na jakąś propozycję zatrudnienia

Ludzie intelektu, którzy specjalizują się w dyscyplinach związanych z branżą hr, uzmysławiają nam, że znalezienie posady może potrwać nawet pół roku, a w wybranych przypadkach jeszcze dłużej. Przyczyną takiego stanu rzeczy bywa nade wszystko brak propozycji pracy tak dla fachowców, jak i dla osób bez konkretnego zawodu.

Czy pracowanie spoza biura ma same zalety? Okazuje się, że nie. Zobacz o jakich wadach trzeba wspomnieć

Wydaje się, że pracowanie zdalne, z własnego domu i na swoich warunkach to świetne rozwiązanie dla każdego pracownika, który jak wiele osób musi zarobić na swoje utrzymanie. Sporo z nas z pewnością marzy o tym i mniej lub bardziej aktywnie do tego dąży. Wszak opcja ta wydaje się być bardzo wygodną. Najczęściej zarabiają tak na życie graficy, copywriterzy albo praca informatyk.

Jak na przykład szukać pracy poprzez Net?

Kiedyś szukając pracy, samodzielnie chodziło się zostawiać CV albo wypatrywało się ogłoszeń w gazetach. W dzisiejszych czasach każdy kto wyszukuje pracy przede wszystkim sięga do Netu.

Księgowość małej firmy ma szansę być prowadzona przez kogoś z zewnątrz

Dużo biur rachunkowych przedstawia księgowość dla małej firmy

Kiedy posiadamy swoją firmę, to najczęściej staramy się przyjmować jak najmniej pracowników, tak aby nie wytwarzać zbytecznych kosztów. Przez to właśnie tak ważne okazuje się być to, by namyślić się, czy w naszej sytuacji nie sprawdzą się właściwie osoby z zewnątrz, które będą zajmowały się naszym przedsiębiorstwem, jedynie tyle ile będzie to konieczne. Okazuje się być wiele biur rachunkowych, które proponują księgowość dla małej firmy, co jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że będziemy płacili tylko za te godziny, które rzeczywiście będą przerobione nad naszymi pismami i nie będziemy przymuszeni do przyszykowania następnego miejsca pracy i zatrudniania kolejnej osoby na pełen etat, zwłaszcza kiedy wiemy, że nie będziemy posiadali dla niej dostatecznie dużo roboty. Należy skorzystać z takich rozwiązań, bo mogą się one okazać naprawdę korzystne, kiedy mamy małą firmę – porównaj tu.