Fachowy odbiór nowego lokalu i na co powinniśmy zwrócić uwagę?

nowe mieszkanie do odbioru
Zakup mieszkania dla zdecydowanej części społeczeństwa jest oznaką zobowiązania finansowego na wiele lat. Dodatkowo każdemu zależy, aby wymarzone M prezentowało się jak najkorzystniej oraz by mieszkało się w nim komfortowo.

Dlatego też ważne jest, by zarówno przestrzeń mieszkalna, jak i cały budynek, wykończone były starannie, estetycznie a co najważniejsze były bezpieczne dla mieszkańców. Zatem..

Nie zastanawiaj się – w poszukiwaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie w nowe linki. Po pewnym czasie zapewne wyszukasz coś ciekawego.

naszym obowiązkiem jest to sprawdzić.

Odbiór mieszkania od dewelopera

Odbiór techniczny doskonale jest zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na dostrzeżenie ewentualnych niedoskonałości. Ponieważ wskazana jest precyzja oraz elementarna znajomość tematu z zakresu budownictwa, najlepszym pomysłem jest udanie się na odbiór (zobacz http://happytree.com.pl/odbior-elektrosmieci.html) techniczny z fachowcem. Wówczas nie musimy sami zagłębiać się w tajniki budowlanki. Jest to również korzystne rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy narzędzi koniecznych do przeprowadzenia odbioru technicznego, takich jak poziomnice, kątowniki czy metry.

Mając doświadczenie w zawodzie fachowiec skontroluje metr po metrze, pomieszczenie za pomieszczeniem, dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości i umiejętnie będzie argumentował wymóg wprowadzenia zmian.

Właściwy odbiór techniczny mieszkania

odbiór techniczny mieszkania
Autor: Simon James
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera przeważnie zaczynamy od pomiaru nabytej nieruchomości, następnie zaś szczególną uwagę musimy zwrócić na: ściany, okna, posadzki, wentylację, drzwi (wewnętrzne, zewnętrzne), instalacje elektryczną. Weryfikujemy także klasę, markę oraz gatunek użytych w pomieszczeniach komponentów, i oczywiście porównujemy czy są odpowiednie do tych, o których istnieniu, w umowie zapewniał deweloper. Poza poświęceniem czasu na wnikliwe oglądanie mieszkania, przeznaczmy go też na zweryfikowanie innych miejsc, które zostały uwzględnione w zawartej umowie, np. na sprawdzenie miejsca postojowego.
Co jeśli zauważymy usterki w mieszkaniu? Jeżeli dokonaliśmy już starannych oględzin mieszkania, i mamy przy tym jakiekolwiek zastrzeżenia co do stanu nieruchomości, konieczne będzie odnotowanie niedogodności w treści protokołu odbiorczego.
Dodatkowe informacje: strona www

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes