Fajne atrakcje na Węgrzech i Słowacji, jakie należy odwiedzić

góry w Słowacji
Słowacja oraz Węgry są pięknymi państwami. I choć w sumie na Ziemi generalnie wszystkie kraje mają podróżnym dużo do zaoferowania, to prawda jest taka, że w sumie Słowacy oraz Węgrzy bez cienia wątpliwości mogą być dumni ze swojego państwa. Sporym atutem owych miejsc jest to, z polskiego punktu widzenia, że jakby nie patrzeć są bardzo blisko nas. Szczególnie mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają daleko. W takim razie: jak zorganizować sobie przednią wycieczkę po Słowacji lub Węgrzech? Początkowo warto spojrzeć na Słowację.

Węgry Budapeszt
Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Choć często myślimy, iż Słowacja może zaoferować tylko śliczne góry, to jednak takie postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest bardzo krzywdzące. W sumie ze Słowakami nie mamy dużo do czynienia – przynajmniej jeżeli wziąć pod uwagę naszych sąsiadów. Chodzi w tym momencie o pozytywy, ale także negatywy. Generalnie mamy do Słowaków mocno neutralny stosunek, choć to nie oznacza, że ich w jakiś sposób ignorujemy. Można śmiało powiedzieć, że ostatnimi czasy coraz lepiej poznajemy Słowację. I fantastycznie, bo Słowacja atrakcje są ze wszech miar interesujące, jest ich bardzo dużo.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu bramki obrotowe, aby uzyskać dodatkowe fakty na opisywany w artykule temat. Oczekujemy na twoją recenzję!

Weźmy choćby pod uwagę Bratysławę, a więc oczywiście stolicę Słowacji. Naprawdę urocze miasto, choć dobrze widać swoisty prowincjonalizm oraz spore ślady po komunie. W wielkim błędzie są ci ludzie, którzy uważają, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Oczywiście to nie niezwykły Wiedeń, który jest zlokalizowany niedaleko, ale fani zwiedzania europejskich miast z całą pewnością powinni zrozumieć, iż Bratysława to miejsce, które trzeba odwiedzić. Zwłaszcza, że w końcu z Warszawy oraz kilku dużych polskich miast możemy jechać do Bratysławy komfortowym autobusem, konkretniej Polskim Busem.

Słowacja- Bratysława
Autor: young shanahan
Źródło: http://www.flickr.com

Ciężko opisać w takim artykule wszystkie atrakcje Słowacji, a trzeba w końcu jeszcze pobieżnie opisać Węgry atrakcje. Cóż, z całą pewnością słynne jezioro Balaton to ciągle to miejsce, które nawet wśród naszych rodaków wcale nie odeszło do lamusa. Oczywiście można tak czy siak zapomnieć, że polscy turyści będą w dziesiątkach tysięcy odwiedzali Balaton, lecz w trakcie sezonu wakacyjnego widoczne są auta na naszych rejestracjach. Trzeba także napisać, iż Budapeszt to chyba najładniejsza stolica w Europie. To pewnie mocno kontrowersyjna teza, ale doprawdy Budapeszt jest piękny.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes