Tag Archives: formalności

Zakładamy dla siebie firmę i będziemy mieli przeprawę

Kiedy rozmyślamy o tym, by założyć firmę dopadają nas różne wątpliwości. Każdy wie jak to bywa z naszą biurokracją. Czeka nas więcej chodzenia po urzędach i stresu niż to wszystko warte. Bo w sumie brak gwarancji, że firma będzie istniało dłużej niż rok czy dwa i że później nie będzie długów.

Zakładanie firmy i coworking

Jeśli spytać którejkolwiek osoby jaki jest jej pogląd na temat obecnej sytuacji na naszym rynku pracy, na pewno nie będzie to pozytywna opinia. Każda osoba spośród nas ma przecież świadomość jak trudno jest teraz znaleźć zajęcie, nie jedynie zgodne ze zdobytymi umiejętnościami ale jeszcze dobrze płatne.

Urlop na Wschodzie

Czas wakacji potrzeba spożytkować, nie odwiedzać jedynie zwykłych miejsc na wypoczynek, ale szukać coraz to nowych atrakcji.Warto obecnie silnie przygotować się dziś na bardziej aktywne formy wypoczynku oraz na co ciekawsze oferty agencji turystycznych.

Co zrobić gdy brak Ci funduszy?

A wszystko obraca się wokół kasy, powiedziałeś nie jeden raz w życiu. W których to było momentach? A przykładowo, w momencie, gdy dochodziło do znanej afery, przetasowania na scenie parlamentarnej, przejęcia jakiejś dużej firmy… A w realnym, codziennym życiu, gdy brakło ci kasy i byłeś zmuszony pożyczać, a to marzyłeś o czymś i brakowało ci trochę do transakcji…

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym przez internet

Druk PIT-37 związany jest z wszystkimi przychodami osiąganymi a także rozliczanymi przez płatnika (dla przykładu pracodawcę). Jeśli dochodzi do nawiązania umowy czy dokonania czynności, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, w takim przypadku nie korzystamy z owego dokumentu. Jest to typowa deklaracja, którą składa pracownik, zleceniobiorca albo inna osoba, za jaką zaliczki na podatek musi obliczyć płatnik (dla przykładu pracodawca, zleceniodawca, itd.).

Co potrzeba, aby założyć swoją działalność? Tak naprawdę nie aż tak dużo, jednak jest parę ważnych rzeczy

Aby rozpocząć własną działalność gospodarczą oczywiście musimy mieć dobry pomysł, natomiast nie jest to gwarancja sukcesu. Konieczne są przecież też niezbędne środki finansowe, a także załatwienie w odpowiedni sposób wszelkich formalności. Dla spółki z o.o. niezbędne jest posiadanie kapitału o wysokości minimum pięciu tysięcy, zaś dla spółki akcyjnej wartość ta jest już wyższa i kwota to minimum sto tysięcy złotych. W ramach uzupełnienia warto wspomnieć, iż spółki osobowe nie podlegają takim wymogom.

Przesyłka zagraniczna wymaga wielu formalności, lecz zależy, w które miejsce ją wysyłamy. Zobacz, o co w tym chodzi

Czy zdajesz sobie sprawę, jakimi kwestiami różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie zdaje się dość nieskomplikowane, gdyż każdy wie, że przesyłki zagraniczne są droższe, natomiast ich doręczenie trwa dłużej. Mimo to, korzystnie mieć na uwadze, że jeśli chodzi o międzynarodowe przesyłki, to są one opatrzone znaczniejszymi trudnościami. Jest to zwłaszcza ważne w dzisiejszych czasach, gdy wielu nas wyjeżdża do innych krajów

.