Tag Archives: formalności

Co potrzeba, aby założyć swoją działalność? Tak naprawdę nie aż tak dużo, jednak jest parę ważnych rzeczy

Aby zacząć swoją działalność gospodarczą po pierwsze musimy mieć dobry pomysł, natomiast nie jest to gwarancja sukcesu. Konieczne są przecież również odpowiednie środki finansowe, a także załatwienie w odpowiedni sposób wszystkich formalności. Dla spółki z o.o. potrzebne jest zebranie kapitału o wysokości co najmniej pięciu tysięcy, zaś dla spółki akcyjnej wartość ta jest dużo wyższa i wynosi minimum sto tysięcy złotych. W ramach uzupełnienia trzeba wspomnieć, że spółki osobowe nie podlegają powyższym wymogom.

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym przez internet

Formularz PIT-37 związany jest z wszystkimi profitami osiąganymi jak też rozliczanymi przez płatnika (przykładowo pracodawcę). Jeżeli dochodzi do nawiązania umowy czy dokonania czynności, z tytułu których trzeba rozliczyć się samemu, w takim przypadku nie korzystamy z owego dokumentu. Jest to typowa deklaracja, jaką składa pracobiorca, zleceniobiorca bądź inna osoba, za jaką zaliczki na podatek musi obliczyć płatnik (np. pracodawca, zleceniodawca, itd.).

Co zrobić gdy brak Ci funduszy?

A wszystko obraca się wokół kasy, powiedziałeś nie jeden raz w życiu. W jakich to było sytuacjach? A przykładowo, kiedy dochodziło do jakiejś afery, przetasowania na scenie politycznej, fuzji jakiejś dużej firmy… A w realnym, codziennym życiu, gdy brakło ci pieniędzy i musiałeś brać na krechę, a to pragnąłeś czegoś i brakowało ci trochę do transakcji…

Przesyłka zagraniczna wymaga wielu formalności, lecz zależy, w które miejsce ją wysyłamy. Zobacz, o co w tym chodzi

Czy wiesz, jakimi kwestiami różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie wydaje się dosyć nieskomplikowane, ponieważ każdy wie, iż przesyłki zagraniczne są droższe, zaś ich doręczenie trwa więcej czasu. Niemniej, warto mieć na uwadze, że jeżeli chodzi o zagraniczne przesyłki, to są one opatrzone znaczniejszymi trudnościami. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, gdy wielu nas wyjeżdża za granicę

.

Wypełnianie PIT-a- wszytko co powinieneś wiedzieć, by szybko złożyć deklarację i nie stać w kolejkach w urzędzie

Nikt z nas nie lubi czekania w kolejkach, a tym bardziej w kolejce w urzędzie. Początek wiosny to czas, kiedy oddajemy deklaracje podatkowe, a Urząd Skarbowy ma bardzo dużo pracy. Wypełnianie deklaracji PIT często sprawia trudności. Szczególnie kiedy po raz pierwszy trzeba wypełnić deklarację oraz nie wiemy jak to zrobić. Każda pomyłka musi być potem osobiście poprawiona, co związane jest z koniecznością powtórnego udania się do urzędu i czekania w kolejkach.

Zakładanie firmy i coworking

Jeżeli zapytać jakiejkolwiek osoby jaki jest jej pogląd na temat współczesnej sytuacji na rodzimym rynku pracy, zapewne nie będzie to pozytywna opinia. Każdy spośród nas zdaje sobie przecież sprawę jak ciężko jest w dzisiejszych czasach znaleźć zajęcie, nie jedynie zgodne z posiadanymi kwalifikacjami lecz także przyzwoicie płatne.

Zakładamy dla siebie firmę i będziemy mieli przeprawę

Kiedy myślimy o tym, by założyć firmę pojawiają się pewne wątpliwości. Każdy wie jak to dzieje się z naszą biurokracją. Czeka nas więcej chodzenia po urzędach i stresowania się aniżeli to wszystko warte. Bo suma summarum brakuje gwarancji, że przedsiębiorstwo będzie istniało więcej niż rok czy dwa i że później nie będziemy zadłużeni.