Tag Archives: formalności

Zakładanie firmy i coworking

Jeżeli spytać jakiejkolwiek osoby jaki jest jej pogląd na temat współczesnej sytuacji na rodzimym rynku pracy, z pewnością nie będzie to pozytywna opinia. Każda osoba spośród nas wie przecież jak ciężko jest dzisiaj znaleźć zatrudnienie, nie tylko zgodne z posiadanymi kwalifikacjami ale również dobrze płatne.

Co zrobić, gdy bank nie udzieli kredytu?

Współcześnie wyjątkowo często występują sytuacje, w których potrzebny nam jest spory zastrzyk gotówki. Życie utrudnia odkładanie większej sumy gotówki na wyznaczony cel, w związku z czym, kiedy pojawia się wyjątkowa okazja prywatna lub biznesowa, ratujemy się pożyczkami. Wysokie wymogi stawianie przez instytucje bankowe sprawiają jednak, iż większość osób nie posiada zdolności kredytowej.

Co zrobić gdy brak Ci funduszy?

A wszystko obraca się wokół finansów, powiedziałeś nie jeden raz w życiu. W jakich to było momentach? A na przykład, kiedy dochodziło do znanej afery, przetasowania na scenie politycznej, przejęcia jakiejś wielkiej firmy… A w rzeczywistości, codziennym życiu, kiedy zabrakło ci pieniędzy i musiałeś pożyczać, a to marzyłeś o czymś i zabrakło ci troszkę do realizacji…

Chcesz uzyskać ochronę na swój znak towarowy? Sprawdź, jak dokonać rejestracji

Nasze prawa autorskie w Internecie oraz nie tylko mogą chronić znaki towarowe. Nadawane są, jeżeli wyłącznie wystąpimy ze stosownym wnioskiem o rejestrację. W jaki sposób trzeba ją przeprowadzić?
Na początku musimy zdecydować się na znak, jakim chcielibyśmy określać nasze artykuły bądź usługi. Znak może mieć zarówno formę grafiki, jak również piosenki czy określonego kształtu, jaki nie będzie mógł być stosowany przez inne zakłady lub firmy.

Licytacje komornicze – o czym warto pamiętać

Aukcje komornicze są współcześnie niebanalnym pomysłem na pozyskanie atrakcyjnych przedmiotów , jak również nieruchomości w bardzo korzystnych cenach. Ów sposób pomału otrzymuje coraz szersze rzesze klientów, wśród których niektórzy też zaczynają specjalizować się w rynku tego typu licytacji. W celu zainwestowania w nieruchomości oraz wybrane różnorodne dobra, albo zwyczajnie w sytuacji, kiedy potrzebne jest zakup konkretnego rzeczy i poszukiwane są wysoce korzystne ceny, aukcje komornicze okazują się dobrym pomysłem.

Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym przez internet

Formularz PIT-37 związany jest z wszystkimi profitami uzyskiwanymi jak też rozliczanymi przez płatnika (np. pracodawcę). Jeżeli dochodzi do nawiązania umowy lub dokonania działań, z tytułu których należy rozliczyć się samemu, wtedy nie korzystamy z tego dokumentu. To typowa deklaracja, którą składa pracownik, zleceniobiorca bądź inna osoba, za jaką zaliczki na podatek musi obliczyć płatnik (dla przykładu chlebodawca, zleceniodawca, itp.).

Zakładamy dla siebie firmę i będziemy mieli przeprawę

Gdy myślimy o tym, żeby założyć firmę mamy pewne wątpliwości. Wszyscy wiemy jak to bywa z naszą biurokracją. Czeka nas więcej chodzenia po urzędach i stresowania się aniżeli to wszystko warte. Bo suma summarum brak gwarancji, że przedsiębiorstwo przetrwa więcej niż rok czy dwa i że później nie będziemy zadłużeni.