Tag Archives: formalności

Urlop na Wschodzie

Czas wakacji trzeba spożytkować, nie odwiedzać jedynie normalnych miejsc na wypoczynek, ale poszukiwać coraz to nowych atrakcji.Należy obecnie mocno nastawić się teraz na bardziej interesujące formy odpoczynku ,a także na co oryginalniejsze propozycje biur podróży.

Co potrzeba, aby założyć swoją działalność? Tak naprawdę nie aż tak dużo, jednak jest parę ważnych rzeczy

By zacząć własną działalność gospodarczą oczywiście należy mieć dobry pomysł, lecz nie jest to gwarancją sukcesu. Konieczne są przecież również odpowiednie środki finansowe, jak również załatwienie w odpowiedni sposób wszelkich formalności. Dla spółki z o.o. potrzebne jest posiadanie kapitału o wysokości co najmniej pięciu tysięcy, natomiast dla spółki akcyjnej wartość ta jest już wyższa i kwota to minimum sto tysięcy złotych. W ramach uzupełnienia warto wspomnieć, iż spółki osobowe nie podlegają powyższym wymogom.

Licytacje komornicze – o czym warto pamiętać

Licytacje komornicze są w dzisiejszych czasach ciekawym rozwiązaniem na uzyskanie atrakcyjnych rzeczy , jak również nieruchomości w wysoce przystępnych cenach. Ten sposób stopniowo zdobywa coraz szersze rzesze klientów, spośród których niektórzy także zaczynają coraz lepiej znać się w rynku tego typu aukcji. W celu inwestowania w nieruchomości , a także niektóre odmienne dobra, bądź zwyczajnie w sytuacji, kiedy potrzebne jest kupno danego produktu i poszukiwane są wysoce opłacalne ceny, aukcje komornicze okazują się porządnym rozwiązaniem.

Zakładamy dla siebie firmę i będziemy mieli przeprawę

Kiedy myślimy o tym, by mieć swoją firmę są pewne wątpliwości. Wszyscy wiemy jak to jest z naszą biurokracją. Czeka nas więcej chodzenia po urzędach i stresowania się niż to wszystko warte. Bo suma summarum brak gwarancji, że przedsiębiorstwo będzie istniało dłużej niż rok czy dwa i że później nie zostaniemy z długami.

Co zrobić gdy brak Ci funduszy?

A wszystko obraca się wokół pieniędzy, powiedziałeś nie jeden raz w życiu. W jakich to było sytuacjach? A na przykład, w momencie, gdy dochodziło do jakiejś afery, przetasowania na scenie politycznej, przejęcia jakiejś wielkiej firmy… A w realnym, codziennym życiu, gdy zabrakło ci oszczędności i byłeś zmuszony zadłużać się, a to marzyłeś o czymś i brakowało ci troszkę do transakcji…

Chcesz uzyskać ochronę na swój znak towarowy? Sprawdź, jak dokonać rejestracji

Nasze prawa autorskie w Internecie i nie tylko mogą chronić znaki towarowe. Nadawane są, jeśli tylko wystąpimy ze stosownym podaniem o rejestrację. W jaki sposób trzeba ją przeprowadzić?
Na początku musimy określić znak, którym chcielibyśmy określać nasze artykuły albo usługi. Znak może mieć zarówno formę grafiki, a także utworu lub danego kształtu, jaki nie będzie mógł być używany przez inne zakłady lub firmy.

Kontrakt z jednostką samorządu terytorialnego – jak sobie radzić z wymogami formalnymi?

Współpracując z władzami samorządowymi, trzeba liczyć się z wymogami otrzymania specjalnych zabezpieczeń kontraktu, a także z wieloma innymi wymogami formalnymi. By nie zginąć w gąszczu papierów, dobrze jest skorzystać z profesjonalnej porady.