Tag Archives: gaz

Z jakiego powodu powinno się postawić na wypróbowanych dostawców gazu?

Temat dystrybucji gazu jest aktualnie coraz częściej dyskutowany, głównie ze względu na niepewną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii, dlatego wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw używa właśnie tego paliwa. Aktualnie na polskim rynku zachodzi proces liberalizacji rynku sprzedaży paliwa gazowego. Powodem aktualnych zmian jest przede wszystkim członkostwo w UE, jak również konieczność wdrożenia zasad wolnego handlu także w tej sferze gospodarki.

Nowoczesne urządzenia, które z pewnością ulepszają codzienne sprawy. O czym trzeba powiedzieć?

Dzisiejsza wiedza daje sporo szans na lepsze życie. Mamy więc do wyboru wiele nowych form urządzeń, które pomagają w codziennych czynnościach, jak laser kosmetyczny. Tego typu urządzeniem jest także na pewno myjka ultradźwiękowa. Jest ona idealna do mycia przedmiotów o małej powierzchni. Takie obiekty nie mogą być czyszczone w inny sposób, a więc w niektórych dziedzinach to urządzenie jest niezbędne.

Jak zagwarantować nieustanną dostawę gazu?

W świetle aktualnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, coraz większe znaczenie ma wybudowanie niezależnego od Federacji Rosyjskiej systemu zapewniania metanu. Po wielu analizach powstał projekt, aby w Świnoujściu powstał gazoport, gdzie statki przenoszące gaz ziemny mogłyby przeprowadzić przeładunek gazu, a ten byłby dalej transportowany wprost do dystrybutora za pomocą rurociągu czy w należyty zbiornik na gaz następnie transportowany dalej, na ciężarówkach czy też koleją. Taki portowy terminal przeładunkowy mógłby przyjmować gaz od rozmaitych dostawców, co w znaczący sposób wpłynęłoby na bezpieczeństwo gazowe naszego kraju, zatem byłoby to przedsięwzięcie, które pomogłoby nam się asekurować przed potencjalnymi trudnościami z dostawą gazu z Rosji.