Tag Archives: gaz

Nowoczesne urządzenia, które z pewnością ulepszają codzienne sprawy. O czym trzeba powiedzieć?

Dzisiejsza wiedza daje wiele możliwości na bardziej komfortowe życie. Posiadamy do wyboru wiele nowoczesnych urządzeń, które pomagają w codziennych czynnościach, jak laser kosmetyczny. Takim urządzeniem jest też na pewno myjka ultradźwiękowa. Jest ona idealna do czyszczenia rzeczy o niewielkiej powierzchni. Tego typu obiekty nie mogą być czyszczone w inny sposób, dlatego w niektórych dziedzinach takie urządzenie jest niezbędne.

Jak zagwarantować nieustanną dostawę gazu?

W świetle aktualnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, coraz większe znaczenie ma wybudowanie niezależnego od Federacji Rosyjskiej systemu zapewniania metanu. Po wielu analizach powstał projekt, aby w Świnoujściu powstał gazoport, gdzie statki przenoszące gaz ziemny mogłyby przeprowadzić przeładunek gazu, a ten byłby dalej transportowany wprost do dystrybutora za pomocą rurociągu czy w należyty zbiornik na gaz następnie transportowany dalej, na ciężarówkach czy też koleją. Taki portowy terminal przeładunkowy mógłby przyjmować gaz od rozmaitych dostawców, co w znaczący sposób wpłynęłoby na bezpieczeństwo gazowe naszego kraju, zatem byłoby to przedsięwzięcie, które pomogłoby nam się asekurować przed potencjalnymi trudnościami z dostawą gazu z Rosji.

Z jakiego powodu powinno się postawić na wypróbowanych dostawców gazu?

Temat dystrybucji gazu jest obecnie coraz częściej podejmowany, głównie ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z lepszych źródeł energii, dlatego wiele gospodarstw domowych oraz firm stosuje płynny gaz. Obecnie na polskim rynku zachodzi proces liberalizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Powodem bieżących zmian jest przede wszystkim członkostwo w Unii Europejskiej, a także konieczność wprowadzenia zasad wolnego handlu również w tej dziedzinie gospodarki.