Tag Archives: gaz

Z jakiego powodu powinno się postawić na wypróbowanych dostawców gazu?

Kwestia dostaw gazu jest aktualnie często podejmowany, przede wszystkim ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z najwydajniejszych źródeł energii, stąd też wiele gospodarstw domowych oraz firm używa właśnie tego paliwa. Obecnie na polskim rynku zachodzi proces liberalizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Przyczyną aktualnych zmian jest przede wszystkim prawo unijne, jak również potrzeba wdrożenia zasad wolnego handlu również w tej sferze gospodarki.

Nowoczesne urządzenia, które z pewnością ulepszają codzienne sprawy. O czym trzeba powiedzieć?

Dzisiejsza wiedza daje wiele możliwości na bardziej komfortowe życie. Posiadamy do wyboru wiele nowoczesnych urządzeń, które pomagają w codziennych czynnościach, jak laser kosmetyczny. Takim urządzeniem jest też na pewno myjka ultradźwiękowa. Jest ona idealna do czyszczenia rzeczy o niewielkiej powierzchni. Tego typu obiekty nie mogą być czyszczone w inny sposób, dlatego w niektórych dziedzinach takie urządzenie jest niezbędne.

Jak zagwarantować nieustanną dostawę gazu?

W świetle aktualnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, coraz większe znaczenie ma wybudowanie niezależnego od Federacji Rosyjskiej systemu zapewniania metanu. Po wielu analizach powstał projekt, aby w Świnoujściu powstał gazoport, gdzie statki przenoszące gaz ziemny mogłyby przeprowadzić przeładunek gazu, a ten byłby dalej transportowany wprost do dystrybutora za pomocą rurociągu czy w należyty zbiornik na gaz następnie transportowany dalej, na ciężarówkach czy też koleją. Taki portowy terminal przeładunkowy mógłby przyjmować gaz od rozmaitych dostawców, co w znaczący sposób wpłynęłoby na bezpieczeństwo gazowe naszego kraju, zatem byłoby to przedsięwzięcie, które pomogłoby nam się asekurować przed potencjalnymi trudnościami z dostawą gazu z Rosji.