Tag Archives: gaz

Nowoczesne urządzenia, które z pewnością ulepszają codzienne sprawy. O czym trzeba powiedzieć?

Dzisiejsza wiedza daje sporo szans na lepsze życie. Mamy więc do wyboru wiele nowych form urządzeń, które pomagają w codziennych czynnościach, jak laser kosmetyczny. Tego typu urządzeniem jest także na pewno myjka ultradźwiękowa. Jest ona idealna do mycia przedmiotów o małej powierzchni. Takie obiekty nie mogą być czyszczone w inny sposób, a więc w niektórych dziedzinach to urządzenie jest niezbędne.

Z jakiego powodu powinno się postawić na wypróbowanych dostawców gazu?

Kwestia dostaw gazu jest aktualnie często dyskutowany, przede wszystkim ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z lepszych źródeł energii, dlatego wiele gospodarstw domowych oraz firm stosuje płynny gaz. Aktualnie na krajowym rynku rozpoczął się etap demonopolizacji rynku sprzedaży paliwa gazowego. Przyczyną bieżących zmian jest głównie prawo unijne, a także potrzeba wdrożenia zasad wolnego handlu również w tej sferze gospodarki.

Jak zagwarantować nieustanną dostawę gazu?

W świetle aktualnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, coraz większe znaczenie ma wybudowanie niezależnego od Federacji Rosyjskiej systemu zapewniania metanu. Po wielu analizach powstał projekt, aby w Świnoujściu powstał gazoport, gdzie statki przenoszące gaz ziemny mogłyby przeprowadzić przeładunek gazu, a ten byłby dalej transportowany wprost do dystrybutora za pomocą rurociągu czy w należyty zbiornik na gaz następnie transportowany dalej, na ciężarówkach czy też koleją. Taki portowy terminal przeładunkowy mógłby przyjmować gaz od rozmaitych dostawców, co w znaczący sposób wpłynęłoby na bezpieczeństwo gazowe naszego kraju, zatem byłoby to przedsięwzięcie, które pomogłoby nam się asekurować przed potencjalnymi trudnościami z dostawą gazu z Rosji.