Tag Archives: gaz

Z jakiego powodu powinno się postawić na wypróbowanych dostawców gazu?

Temat dystrybucji gazu jest obecnie coraz częściej podejmowany, głównie ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z lepszych źródeł energii, dlatego wiele gospodarstw domowych oraz firm stosuje płynny gaz. Obecnie na polskim rynku zachodzi proces liberalizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Powodem bieżących zmian jest przede wszystkim członkostwo w Unii Europejskiej, a także konieczność wprowadzenia zasad wolnego handlu również w tej dziedzinie gospodarki.

Nowoczesne urządzenia, które z pewnością ulepszają codzienne sprawy. O czym trzeba powiedzieć?

Współczesna wiedza daje wiele szans na lepsze życie. Mamy więc do wyboru wiele nowych form narzędzi, które pomagają w normalnych czynnościach, jak laser kosmetyczny. Takim urządzeniem jest także na pewno myjka ultradźwiękowa. Jest ona przeznaczona do mycia przedmiotów o małej powierzchni. Tego typu obiekty nie mogą być czyszczone w inny sposób, dlatego czasem takie urządzenie jest niezbędne.

Jak zagwarantować nieustanną dostawę gazu?

W świetle aktualnych wypadków za naszą wschodnią granicą, coraz coraz bardziej istotne jest wybudowanie nieuzależnionego od Rosji systemu zapewniania gazu ziemnego. Po długich analizach zaistniał idea, aby w Świnoujściu stanął terminal przeładunkowy gazu ziemnego, w którym statki przenoszące gaz ziemny będą mogły zrealizować przeładunek gazu, a ten byłby dalej transportowany bezpośrednio do dystrybutora przy pomocy rur bądź w odpowiedni zbiornik na gaz po czym przewożony w dalszą drogę, na ciężarówkach albo też koleją. Taki portowy terminal przeładunkowy będzie przyjmować metan od rozlicznych dostawców, co w znaczny sposób wpływałoby na bezpieczeństwo gazowe Polski, w związku z tym byłoby to działanie, które pozwoliłoby nam się zabezpieczyć przed możliwymi problemami z dostawą gazu z Rosji.