Gdy bank nie może nam udzielić pożyczki – inne metody pozyskania środków pieniężnych

Pożyczka
Żyjemy w czasach w których nadzwyczaj ważnym jest to co mamy. Niestety, częstokroć ludzie oceniają nas przez to co posiadamy. Liczy się dobry czterokołowiec, najnowocześniejszy aparat telefoniczny bądź zupełnie nowe sprzęty co jakiś czas. Wszystko to niestety kosztuje, lecz nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z takimi wymaganiami z prywatnej kieszeni.

Pieniądze z pożyczki
Autor: Vsevolod Knyazev
Źródło: http://www.flickr.com
Nowiutkie sprzęty kupujemy więc na kredyt. Nierzadko po jakimś czasie wydarza się coś niespodziewanego i bierzemy dodatkowy kredyt. W końcu zachodzi niepożądane zjawisko tak zwanej spirali kredytowej. Zjawisko owo polega na tym, iż przy pewnym poziomie zadłużenia by je spłacić zaciągamy następne pożyczki.

Takowe działanie jest niebezpieczne, albowiem może doprowadzić do niewypłacalności, w związku z tym banki przed udzieleniem kolejnego kredytu między innymi sprawdzają wiarygodność kredytową klientów w tzw. BIK, instytucji która zbiera dane na temat udzielonych kredytów a także ich spłacie. Kiedy raty naszych poprzednich pożyczek są spłacane we właściwym czasie, nie musimy się bać o przydzielenie nowego kredytu. Znacznie gorzej będzie, kiedy z jakichkolwiek powodów zwlekaliśmy ze spłatą, w takim przypadku może się przydarzyć że nowego kredytu w banku nie pozyskamy.

Nie jest to jednak jedyna opcja pozyskania środków pieniężnych. Możemy to zrobić z pominięciem banków, wystarczy wpisać w przeglądarkę frazę: pieniądze (zobacz pożyczka pod zastaw nieruchomości) bez bik, a znajdziemy wiele przedsiębiorstw jakie pożyczą nam sumę o jaką nam idzie.

Jednak trzeba ogromnie wnikliwie rozważyć tą decyzję, ponieważ na ogół prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania jest dosyć wysoko oprocentowana, a gra toczy się nierzadko o majątek jaki udało nam się zebrać nierzadko przez wyrzeczenia. Jeżeli w grę wchodzi prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości trzeba za każdym razem pytać o wszelkie koszta które poniesiemy, a najodpowiedniej przed sygnowaniem umowy zapytać prawnika oraz sprawdzić przedsiębiorstwo w KNF.

Instytucja owa analizuje działalność firm na rynku pieniężnym pod względem przekroczeń prawa bankowego i finansowego, ogłasza spis firm podejrzanych o złamanie oraz skazanych wyrokiem sądu za złamanie prawa na swej witrynie internetowej.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes