Gdy potrzeba nam auta tymczasowo w mieście Rzeszów szereg wypożyczalni samochodów oferuje nam pomoc

Samochód jest dla wielu osób niezbędnym środkiem lokomocji. W przypadku, kiedy po kraks nasze auto zostaje na pewien czas unieruchomione, mamy szansę skorzystać z samochodu tymczasowego.

białe auto

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
Auto zastępcze Rzeszów jest zagwarantowane, kiedy staramy się o nie z tytułu OC sprawcy wypadku Przejściowe auto, lub zwrot kosztów za przewóz jest nam zagwarantowany na kanwie kodeksu cywilnego, na bazie którego ubezpieczyciel jest zobligowany do uiszczenia normalnych następstw strat. Zarówno w przypadku pozyskania pojazdu zastępczego z tytułu OC lub AC pojazd ten nie przysługuje nam w nieskończoność.

Przeważnie TU gwarantuje nam auto na tyle dni ile potrzebujemy na naprawienie, albo zakupienie nowego samochodu jeśli tamten dużo więcej urbanski.pl/ został do reszty zniszczony. Jeśli odkładamy za długo i lekceważymy tą sytuację, po wyznaczonym w umowie czasie samochód pozostanie nam odebrany.

Przed użyczeniem auta przejściowego powinno się złożyć w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy odpowiednie oświadczenie, że planujemy skorzystać właśnie z owego wyjścia. By nie stwierdzono, że chęć wynajmu samochodu tymczasowego jest nieuzasadniona, należy zaakcentować, że pojazd jest nam niezbędny, bowiem służy nam np. do dojazdu do pracy, czy dowożeniu latorośli do szkoły.

Umowa ubezpieczeniowa autocasco jest dobrowolną umową cywilną i jej okoliczności określają strony ją zawierające. Jeśli w umowie przewidziany został taki zapis, przysługuje nam bezpłatny wynajem pojazdu tymczasowego. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie proponuje pojazdy tymczasowe różnej klasy.Trzeba także zaznaczyć, że jeżeli z winy ubezpieczyciela nie dostaniemy należnego pojazdu, który należy nam się z ubezpieczenia autocasco, możemy wynająć samochód na własny koszt i ubiegać się o zwrot wydatków.

pomoc drogowa

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy po zameldowaniu szkody ubezpieczycielowi udać się do wypożyczalni, gdzie przekażemy tylko numer szkody i numer polisy sprawcy kraksy. W takim przypadku wypożyczalnia dokona wszelkich formalności i w naszym imieniu rozliczy się z firmą ubezpieczeniową. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby koszt wynajmu odpowiadała średnim wartościom w regionie, bo ubezpieczyciel jest w stanie odmówić całej refundacji najmu samochodu.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes