Gdzie lepiej jest wyjechać na wakacje czy ferie, do jakiegoś krajowego kurortu czy gdzieś w innym kraju.

Corocznie wiele osób musi podjąć wybór, gdzie jechać na swoje ferie czy wakacje. Do dyspozycji jest przede wszystkim nasz kraj, z jednej strony przepiękny, a z drugiej mający mnóstwo denerwujących rzeczy. Przykładowo w lecie bez przerwy ogromną popularnością będą się cieszyć wakacje nad Morzem Bałtyckim. Jednak bardzo często trafiają się tu problemy z brakiem pogody, wiele osób narzeka na wysokie ceny i ogromną komercję.

Jeśli się więc ma się w planach, to można mieć problem, czy zaryzykować wyjazd nad nasze morze, z opcją przesiedzenia bez przerwy czas w deszczu, czy jednak nie pójść w

Zobacz

Autor: Mike Dobson
Źródło: http://www.flickr.com

kierunku któregoś z ciepłych krajów. Na przykład wakacje (zobacz: wakacje santorini 2022) Grecja to przede wszystkim absolutna pewność słonecznej aury i ciepłego morza, więc jeżeli ktoś nie chce marznąć, to na pewno poważnie powinien mieć taką opcję na względzie. Szczególnie że często się okazuje, że wakacje w jednym z krajów nad Morzem śródziemnym będą kosztować tyle samo, co na naszym wybrzeżu, a mimo wszystko komfort wypoczywania, klimat i aura są nie do porównania.

Analogicznie sytuacja może wyglądać w zimie. Polska ma wspaniałe góry, nie tylko tak chętnie odwiedzane Tatry, ale także Karkonosze czy Bieszczady. Warunki narciarskie są w nich coraz lepsze, jednak cały czas daleko nam nie tylko do krajów alpejskich, ale nawet południowych sąsiadów. Dopiero od niedawna zaczęły się poważniejsze inwestycje w infrastrukturę ośrodków narciarskich, w nowoczesne oświetlenie, naśnieżenie i wyciągi. Przekłada się to na wzrost liczby odwiedzających polskie zimowe kurorty, lecz nadal będzie ogromnie dużo do zrobienia.

Zwłaszcza że narty Austria to możliwość pojeżdżenia na znacznie lepiej przygotowanych trasach, w dużo większym komforcie i w zdecydowanie mniejszym tłumie (odwiedź stronę). Jeżeli będzie się jechać na jeden dzień to z reguły większość osób zapewne wybierze jakiś krajowy stok. Jednak jeżeli w planach będzie tydzień zimowych ferii, to jednak wybory idą bardziej w stronę naszych sąsiadów na południu. Szczególnie że cenowo narciarskie wczasy za granicą także wyjdą podobnie, co analogiczna propozycja w naszych górach.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes