Gdzie szukać swojej pierwszej pracy, jak odpowiednio przygotować się na spotkanie z pracodawcą

Rozmowa kwalifikacyjna
Kończąc naukę na studiach albo w szkole absolwenci najczęściej stają przed problemem znalezienia pierwszego zatrudnienia. Pewne z tych osób czas ten wykorzystują nie tylko na zabawę i dużą ilość nauki, lecz również na zdobycie jakiegoś zawodowego doświadczenia. Nawet praca na kilka godzin w restauracji czy barze szybkiej obsługi może pozwolić na dorobienie do studenckiego budżetu, lecz daje również możliwość wpisania tego do CV, na co wielu pracodawców zwraca baczną uwagę.

Rozmowa o pracę
Autor: iStock
Źródło: iStock
Zdecydowanie lepiej są widziane osoby, które były aktywne od tych, które ograniczały się jedynie do uczenia się. W czasie nawet dorywczych prac młode osoby uczą się zasad organizacji pracy, poznają co to odpowiedzialność, co im się bardzo później może przydać podczas szukania konkretnej pracy. Niektórzy studenci posuwają się jeszcze dalej i próbują znaleźć jakieś zajęcie w zawodzie, którego się aktualnie uczą. Często tego typu praca kończy się podpisaniem umowy, jeśli właściciel firmy będzie znał taką osobę, to najwygodniej będzie mu ją zostawić, jeśli spełniać będzie oczekiwania.

Może Cię też zainteresować:

Na rozmowie o pracę
Autor: HEMMERSBACH
Źródło: HEMMERSBACH
Duża część absolwentów staje jednak przed wyzwaniem poszukania jakiejś pracy, i dlatego wysyłają oni czasami setki odpowiedzi na pojawiające się oferty i ogłoszenia. Jeśli otrzyma się zaproszenie na spotkanie, to trzeba mieć na uwadze, żeby się do tego odpowiednio przygotować. O właściwym ubiorze raczej nie trzeba przypominać nikomu, powinno się również dowiedzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej ktoś może zadać i przygotować się z odpowiedziami. Na pewno należy chociaż trochę zapoznać się z firmą, do jakiej się kandyduje, bo taka tematyka bardzo często może się pojawić w czasie rozmów kwalifikacyjnych. Wielu kandydatów zastanawia się też, o co pytać na rozmowie o pracę, tu także warto wcześniej pomyśleć, czego chciałoby się dowiedzieć od przyszłego pracodawcy. Na pewno można poruszyć kwestię zasad panujących w pracy, godzin, w jakich się pracuje, a także zasad premii i wynagrodzeń, bo przez to będzie można dużo lepiej poznać firmę, w jakiej będzie się pracowało – więcej tutaj.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes