Golenie twarzy – jakim sposobem ta czynność była przeważnie wykonywana przez panów na przestrzeni ostatnich lat?

Współcześnie zarost na męskiej twarzy charakteryzuje się ogromną popularnością. Swój renesans przeżywają wąsy i brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie nastręcza już jakichkolwiek kłopotów, gdyż współczesny mężczyzna ma do dyspozycji wiele komfortowych rozwiązań.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w takim razie wyglądało golenie w czasie ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale męskich zabiegów pielęgnacyjnych?W dziewiętnastym stuleciu wielu panów odwiedzało golibrodów, specjalistów w goleniu (Polecam ). W tym czasie stosowane były z reguły specjalne brzytwy, które potrzebowały regularnego ostrzenia, aby skutecznie usuwać niechciane włosy. Część mężczyzn bowiem nosiła brody oraz wąsy, część natomiast decydowała się na zupełną rezygnację z zarostu, przede wszystkim w młodszym wieku. Spopularyzowanie maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek panowie zawdzięczają naturalnie osobie Gillette’a, którego nazwisko jest dzisiaj kojarzone głównie z marką bardzo wysokiej maszynek do golenia, cieszących się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki specjalnym maszynkom golenie stało się o wiele szybsze (polecamy old bond street). Maszynka była bowiem mniejsza i poręczniejsza niż brzytwa, w dodatku nie wymagała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, nakładane było mydło, by zapewnić lepszy poślizg skórze oraz zredukować ryzyko zacięcia.

mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś mężczyźni mają do dyspozycji dużo bogatszy arsenał narzędzi, w dalszym ciągu jednak największym zainteresowaniem odznaczają się tradycyjne maszynki jednorazowe, zapewniające największą higienę.

Masz chęć zdobyć świeże fakty na dany temat? To obejrzyj www, na pewno dostarczy Ci wiele pozytywnych emocji i na długo zostanie w Twej pamięci.

Wielu panów decyduje się również na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, aby pracowały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością dostosowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu golenie jest bardziej dokładne i przyjemniejsze. Zobacz też .
Oferowane są również bardziej zaawansowane kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, ułatwiając ich usuwanie oraz pielęgnują skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest naprawdę bardzo szeroki, w związku z tym każda osoba może wybrać dobre rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednakże od wielu lat bardzo podobny rytuał. Zmieniają się jedynie narzędzia.

Comments are closed.

BizStudio-lite Theme by SketchThemes