Góry, czy warto odwiedzić je na urlopie

zakopane
Wakacje w Zakopanem 2013 będą dobrym wyborem. Tatry są cudowne nie tylko zimą, gdy można dodatkowo pojeździć sobie na nartach. Także latem możemy robić wiele, aby się nie nudzić. Zakopane to przepiękne miasto, które jest przecież stolicą Tatr, i to zobowiązuje je do tego, ażeby przyjezdni byli usatysfakcjonowani z pobytu również w lipcu lub sierpniu.

Podróże z dzieckiem
Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Wakacje w Zakopanem możemy spędzić pod znakiem długich wędrówek po górskich traktach. W lecie znacznie prościej wspinać się na szczyty, które w zimę są nie do pokonania przez amatorów. Oglądanie górskich krajobrazów jest fantastycznym uczuciem, które warto zakosztować chociaż jeden raz w życiu. Oddychanie czystym powietrzem to istotny argument, który może przeważyć szalę na korzyść stolicy Tatr. W lecie nieco łatwiej zdobyć zakwaterowanie. Wystarczy dobrze poszperać. Prywatne kwatery są dobrym rozwiązaniem. Pomieszkiwanie z góralską rodziną przez parę dni może być bardzo przyjemnym przeżyciem.

Tatry
Autor: Szift
Źródło: www.flickr.com

Wakacje w Zakopanem mogą być niezapomnianym wyjazdem. Krajobrazy to nie wszystko, co spotka nas w czasie urlopu w tym mieście. Górale oraz władze miasta czynią wszystko, by brak śnieżnych atrakcji był w 100 procentach wynagrodzony. Do tatrzańskiej stolicy zapraszane są znane w całym kraju kapele a także grupy muzyczne, których najważniejszym zadaniem jest zapewnienie rozrywki gościom.

Zakopane jest także znakomitą bazą wypadową do nieco mniejszych miejscowości, które znajdują się nieopodal. Z całą pewnością zobaczenie ich będzie bardzo ciekawym zajęciem. Dzięki temu możemy poznać nowe zakątki, które być może tak przypadną nam do gustu, że zapragniemy je odwiedzić w przyszłości. Oczywiście można to potraktować jako zajęcie dodatkowe, jeśli zostanie nam odrobinę wolnego czasu. W głównej kolejności odwiedzić bezwzględnie trzeba miejsca powiązane z samym Zakopanem. Morskie Oko, Wielka Krokiew czy Gubałówka. To podstawowe atrakcje. Zakopane latem jest tak samo piękne, co zimą. Nie trzeba zatem odkładać wizyty do szczytu zimowego. Każda pora jest dobra, by podziwiać góry i cieszyć się wyjątkowym górskim powietrzem. Wiele informacji o rozmaitych atrakcjach a także kwaterach w Zakopanem z całą pewnością znajdziemy na regionalnych oraz turystycznych serwisach jak .

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes