Tag Archives: góry

Pieniny jako atrakcyjne miejsce dla tych urlopowiczów, którzy latem lubią odpoczywać w górach

Miłośnicy gór, jak również górskich wypraw nie wyobrażają sobie urlopu bez wycieczki na południe Polski. Tatry czy Sudety to chyba najpopularniejsze kierunki, lecz przygotowując wyjazdowe plany warto uwzględnić także i pozostałe regiony.

Rodzinny odpoczynek w Karpaczu

Karpacz to ewidentnie jeden z najcudowniejszych kurortów górskich Polski. Znajduje się we wschodnich Karkonoszach na wysokości 480 – 885 m n.p.m. tuż u podnóża Śnieżki (1602m n.p.m.), najwyższego szczytu Sudetów.

Gdzie kupować akcesoria turystyczne

Aby trafnie wybrać dobrego wyposażenia turystycznego najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem takiego rodzaju sprzętu. Poznać marki robiące sprzęty turystyczne oraz kierować się osądami jedynie cenionych fachowców w tej branży. Można również zajrzeć do prasy specjalistycznej, aby dowiedzieć się, jaki sklep górski jest najlepszy w opinii znawców.

Odpoczynek na sportowo, czyli buty rock pillars i wspinaczkowe przygody

Planujesz wycieczkę po górskich szlakach? Spacery, rower, a może wspinaczka? Zanim wyjedziesz, przeczytaj, co istotnego zabrać na swoją wyprawę, by bezpiecznie powrócić z powrotem.

Najatrakcyjniesze ulokowanie na rodzinne wakacje

Wspólny wypoczynek to bardzo znaczący czas w funkcjonowaniu każdej familii, z tego powodu wybór odpowiedniego miejsca musi być przemyślany. Na początku należy się zastanowić, który rodzaj lokum nas interesuje czy chodzi o skromny domek czy większy z większym placem, domek letniskowy nad jeziorem z własną linią brzegową, a może pokój w hotelu z dostępem do basenu i spa.

Co dokładnie jesteśmy w stanie dojrzeć w Nowym Targu i w których miejscach warto się zatrzymać?

Nowy Targ jest najogromniejszym i jednocześnie najstarszym miastem pasu. Stolica Podhala to miejsce szczególne w zasadzie ze względu na swoje tajemnicze położenie u zbiegu Białego i Czarnego Dunajca. Od okolicy północnej okala je zielony masyw Gorców, a od południa rozpościera się okazała panorama na pełny łańcuch Tatr. Przy dobrej widoczności z wyżej położonych punktów miasta dostrzegalna jest swoista sylwetka Babiej Góry.

Gdzie wyszukiwać wygodnych i zarazem niedrogich noclegów w górach?

Wybierając się w góry prawdopodobnie już najpierw organizujesz trasę zwiedzania i zastanawiasz się nad tym, jakie zabytki lub okolice należałoby zwiedzić w czasie pobytu. Aczkolwiek oprócz planu zwiedzania musisz też zaplanować nocleg, wskazane jest to uczynić przedtem, bo planowanie noclegu na ostatnią chwilę jest trochę niewskazane – może się okazać, iż w interesującym Cię hotelu albo pensjonacie nie będzie już wolnych miejsc.