Grecja na sportowo

Grecja wakacje
Pobyt w Grecji kojarzy się po największej części ze słoneczkiem, białym piaskiem i morzem. Warto jednakże pamiętać, że są tu także przepiękne góry i czarująca obfitością przyroda, a przez to wspaniałe warunki, by zażyć trochę ruchu. Na pewno wyjdzie nam to na zdrowie. W grę wchodzą górskie eskapady, ale również żeglowanie.

kliknij tutaj
Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma prawdopodobnie lepszego miejsca do uprawiana sportów wodnych niż Grecja, a wyjątkowo jej wyspiarska strefa. Doskonała słoneczna pogoda, ciepłe oraz niczym nieograniczone wody z dogodnym dostępem do plaż a także silny północny wiatr – to wspaniałe warunki dla każdego wielbiciela wodnych szaleństw.

Największą renomą cieszą się kitesurfing i windsurfing. Pewne ośrodki na wyspach uczęszczane są wyłącznie po to, aby rozpocząć tam lekcje czy szlifować swe zdolności w tej dziedzinie. Najbardziej znane szkoły mają siedziby na przylądku Prasonisi i w mieście Vasiliki. Coraz to częściej można trafić do ośrodka kierowanego przez naszych rodaków uznawanych zresztą w Grecji za świetnych nauczycieli.

Ażeby zacząć przygodę z żeglowaniem, nie trzeba jednak podróżować od razu do jednego z tych znanych punktów. Starczy wyszukać spokojną zatokę z delikatną bryzą od morza. Z całą pewnością będzie można tam niedrogo wypożyczyć ekwipunek i skorzystać z kompetentnej rady – zobacz koniecznie.

Sprytnym pomysłem na wakacje z przygodą wodną jest także oglądanie wysp dzięki czarterowi jachtów.

Warto obejrzeć inne nasze serwisy (https://kasprowicza13.pl/), aby zgłębić inne fascynujące informacje na podobny temat. Nie wahaj się więc i kliknij tu!

Daje on tak naprawdę nieograniczone opcje, uwarunkowane jedynie grubością portmonetki a także naszymi biegłościami. Z wieloma jednostkami można umówić się na zwrot żaglówki w zupełnie innym miejscu niż port zaokrętowania, jest to ogromnie wygodne. Najlepsze okoliczności panują na wiosnę bądź jesienią. Latem ceny są wysokie, zaś silny a także porywisty wiatr wymaga znacznego doświadczenia.

Jeżeli masz chęć żeglować w Grecji nie czekaj, napisz w przeglądarkę wyrażenie: Grecja wczasy czy last minute all inclusive, a uzyskasz mnóstwo rezultatów!

Jeżeli jednak żeglowanie z różnych przyczyn nie jest naszą dziedziną, można skorzystać z rejsu lokalnym promem których wypływają w tamtym miejscu setki. Będzie okazja odbycia malowniczej wycieczki jak też zobaczenia otwartego morza.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes