Handel z naszymi ze Wschodem

ciężarówka na promie
Nasza gospodarka, pomimo światowego kryzysu, ma się zadziwiająco dobrze. Zakładamy mnóstwo małych i średnich firm. Polacy chwycili wreszcie los we własne, sprytne ręce i pomimo wielkiego ryzyka, zakładają udane biznesy. Bycie własnym szefem to o wiele korzystniejsza sytuacja, niż ciągłe wysłuchiwanie poleceń w korporacji. Nawet pierwsze nierentowne miesiące, gdy firma nieśmiało rozkłada skrzydła, nie odbierają bojowego myślenia naszych rodaków.

spedycja

Mnóstwo powstających zakładów produkcyjnych jest nastawiona na handel (naszymi nieruchomościami w niechorzu) z naszymi wschodnimi sąsiadami. Mogłoby się wydawać, że przez wzgląd na historię i politykę, nasze relacje biznesowe ze Słowianami nie będzie się układać pomyślnie. Nic bardziej mylnego! Przecież jeszcze w czasach dawnego ustroju handel pomiędzy naszym krajem, a Rosją kwitł. Wiele naszych towarów, na przykład meble, stały się w Związku Radzieckim luksusem, a przymiotnik „polski” był synonimem najwyższej jakości. Obecnie może nasze wyroby nie mogą się pochwalić już tak wielką popularnością, ale wciąż są chętnie kupowane przez naszych rosyjskich sąsiadów.

Tak serdeczne relacje handlowe sprawiają, że burzliwie rozwijają się w Polsce przedsiębiorstwa transportowe, które obsługują również tereny na Wschodzie. Spedycja międzynarodowa (współpracuj z najlepszymi, przeczytaj więcej – stała się obecnie wyjątkowo opłacalna. Współpraca z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy działa w obie strony, stad też ciężarówki (inne wątki tutaj) nigdy nie jadą z powrotem puste Wystarczy tylko zarejestrować się na dobrej giełdzie transportowej, na której bez problemu odnajdziemy odpowiadający nam ładunek z krajów byłego Związku Radzieckiego do Polski.Taki popyt na transport produktów do naszych wschodnich sąsiadów powoduje, że firmy logistyczne rozszerzają swój zakres usług. Jest to związane rzecz jasna z większymi wpływami, które następnie można zainwestować w nowocześniejszą flotę. Warto również ciągle szkolić kierowców.

Niezależnie od sytuacji politycznej w tej części Europy, relacje biznesowe pomiędzy Polską, a naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy nie ustaną. Bardzo trudno jest rozerwać więzy braterskiej krwi i całe wieki wspólnej historii oraz kultury.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes