I w kolejną podróż. Czyli o osobach, którzy stale jeżdżą po świecie

images
Istnieją osoby niezmiennie aktywne, bardzo szybko przemieszczające się z miejsca na miejsca, bez momentu odpoczynku i refleksji. te osoby nie czynią bo tak po prostu chcą, no może troszkę tak, w większości jednakże wypadków są przymuszani do tego typu postępowania przez okoliczności. To osoby, które pracują w wielu miejscach, przemieszczają się z jednego kraju do kolejnego, z jednego kontynentu na drugi. Nie jest ważne, czy w nocy czy w dzień, lotniska, hotele zawsze stają przed nimi otworem.

Zwiedzanie miasta
Autor: Isa Ruiz
Źródło: http://www.flickr.com

Ich drugi dom to istotnie te ]samoloty i hostele. Czują się w nich jak w domu kumpli i przyjaciół. Nie czują skrępowania, jak zwykle zajmują miejsce, jak w swoim samochodzie, znakomicie znają pilotów i obsługę wielu hosteli (tak się oczywiście zdarza, że wracają do tych samych hoteli, może to pragnienie ciepła?). Przywykli do takiego życia: lubią małe hotelowe mydełka, suszarki hotelowe, ręczniki, specyficzny zapach, jakiego nigdy nie czują we własnym mieszkaniu. Starają się nie narzekać, bo któż zobaczy przez życie tyle, co oni. Jedni siedzą zawsze w jednym miejscu, drudzy mogą podróżować po świecie. Oni są w tej drugiej grupie i stale podkreślają, że są dzięki temu w bardzo korzystnym położeniu.

Czasami jedynie troszkę doskwiera, gdy rodzina jakaś obca, dom jakiś zimny i pusty, choć w hotelu przeważnie bywa jakoś przyjemnie. A po powrocie do domu, kłopoty…Dorastający syn w ogóle się nie słucha pytając się, gdzie ojciec był wcześniej, to samo córka. Kiedy w końcu udaje się złapać nic porozumienia dalej trzeba jechać, ażeby znów się spotkać ze znajomymi z hotelu. Znowu w drogę, pozdrawiają nas piloci, z jakimi często podróżujemy, oni też właściwie prowadzą takie życie, ale znajdują się po innej stronie barykady – przewodzą tej grupie wszystkich biznesmenów, ludzi pracujących stale poza domem, w kolejną podróż, jak przywódcy stada.

Najlepiej mają Ci bez rodzin, gdyż nikt na nich nie czeka. Często takie osoby nie planują żadnych poważnych związków, a jak już są z kimś w związku, to wybierają człowieka, który prowadzi dość identyczny tryb życia. Nie pragną się angażować, bo po co? Po co wylewać uczucia, jak zaraz wsiąkną w ziemię codzienności i nie zostanie po nich żaden ślad. Na emeryturze, myślą, uda się poskładać te wszystkie plany i zamierzenia, jakoś je się ułoży, zbudujemy dom, stałe miejsce na ziemi, stały punkt odniesienia. Tymczasem nie, ponieważ kolejny samolot zaraz będzie odlatywał.

Może Cię zainteresować –

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes