Super zabiegi estetyczne o czym warto pamiętać przed konsultacją u specjalisty

images
Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

Obecnie coraz więcej uwagi poświęca się kwestiom wyglądu zewnętrznego, a także powstrzymaniu efektów upływu lat. Coraz więcej ludzi poddaje się zmianom kosmetycznym. Liczba salonów również się zwiększa. Obecnie gabinety kosmetyczne funkcjonują zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych. Ich zakres usług również nieprzerwanie ulega poszerzeniu. Słowa takie jak mikrodermabrazja (po przejściu na stronę) nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy procesów wchodzą do codziennego języka, a same zabiegi dla niektórych także stają się codziennością.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo istotnym organem. Łatwo ulega uszkodzeniu, a również widać na niej syndromy starzenia. W celu polepszenia jej wyglądu oraz stanu stworzono cały wachlarz zabiegów kosmetycznych. Nierzadko poddają się im ludzie, cierpiący na dolegliwości skóry objawiające się zmianami trądzikowymi, przebarwieniam czy piegami. Jednym z polecanych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Analogicznie jak tradycyjny peeling polega na usuwaniu martwego naskórka, jednak odbywa się to przy użyciu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Podobny jest do wspomnianej uprzedmio mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy wykorzystaniu kryształków, najczęściej diamentu i również polega na usuwaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zdobywa róznież usuwanie nadmiernego owłosienia u kosmetyczki. Depilacja damodzielnie w większości przypadków jest bowiem ogromnie czasochłonna, a jej efekty bardzo nietrwałe. Istnieje wiele metod depilacji, na przykład za pomocą gorącego wosku. Do coraz chętniej wykorzystywanych metod współczesnych należy fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do pozbywania się włosów, a także do powolnego osłabiania ich cebulek, co zapobiega ich odrastaniu. Jest to metoda niezbyt bolesna, za to dosyć kosztowna. Dowiedz się więcej: tu

Pozostałe zabiegi

Sporo kobiet sięga również po osiągnięcia medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych, a zarazem najmniej inwazyjnych zabiegów tego typu jest modelowanie ust (opublikował). Polega to na wprowadzeniu odpowiedniej substancji w wargę i rozmieszczeniu tej substancji poprzez masaż. W większości przypadków do tego celu wykorzystuje się kwas hialuronowy, który jest niegroźny dla człowieka. W niektórych przypadkach pojawia się skutek uboczny w formie chwilowego obrzęku ust, który jednak szybko ustępuje.

Źródło:

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes