Istotne informacje dotyczące spraw podatkowych!

podatek
Koszty, jakie zostają zaniesione na ulepszanie środka trwałego nie są zaliczane do kosztów pozyskania dochodu, bo zwiększają one wartość początkową danego środka trwałego. Przepisy zawarte w przeróżnych artykułach potwierdzają, że środki trwałe są uważane za ulepszone wtedy gdy nie wykraczają na rok 3500 złotych. Współcześnie ulepszenie środka trwałego to stabilne unowocześnienie środków trwałych, jakie mają oddziaływanie na podniesienie jego wartości technicznej. Na ulepszenie środka trwałego wolno zaliczyć przykładowo nabywanie części składowej, która jest częścią doposażenia środka trwałego.

jak obliczyć podatek
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup surowców budowlanych z reguły jest dość drogi, jednak należałoby pomnieć, że wybierając towary budowlane, zdołamy korzystać ze zwrotu VAT – na czym polega ulepszenie środka trwałego. Jeżeli posiadamy fakturę, na jakiej widnieje nasze miano rodowe, wtedy możemy bez problemu korzystać ze zwrotu podatku za większość artykułów budowlanych. Jeśli materiały nabywa wykonawca i to on wykonuje usługi budowlane vat zdoła bez problemu odliczyć od własnego podatku. Dzięki temu w jednoletnim rozliczeniu podatkowym zdołamy wyjść na zero, a nawet możemy uzyskać zwrot podatku.

Nie zwlekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz wątek, to czytaj jeszcze (http://raj-international.net/) kolejne wiadomości na wybrany temat. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Tak więc odliczenie podatku VAT za rozmaite materiały budowlane niewątpliwie okaże się dla nas niezmiernie opłacalne oraz korzystne – stawki zus. W związku z tym jeżeli kupujemy materiały (zobacz odwieź www) budowlane, pamiętajmy o tej sposobności, tym bardziej, że stawki VAT za materiały budowlane są teraz najwyższe oraz sięgają 23 procent.

dokumenty
Autor: C x 2
Źródło: http://www.flickr.com
Stawki zus od 2016 roku znów mają zostać zwiększone, dotyczy to między innymi składek rentowych, emerytalnych, i także chorobowych i wypadkowych. Mało tego zwiększą się też stawki na Fundusz Pracy. Warto zorientować się, jaka szczegółowo ma być stawka za indywidualne składki, przyjmuje się, że razem wszelkie składki ZUS zostaną zwiększone o mniej więcej 20 złotych. Jeżeli chodzi o pojedyncze składki, to na przykład składka emerytalna w roku 2016 wyniesie 474,92 złote, natomiast stawka chorobowa 59,61 złotych – CenaBiznesu.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes