Istotne znaczenie pracowniczych szkoleń oraz przedsiębiorstw w jakich mają zatrudnienie, zalety gier symulacyjnych.

Kurs
O tym, że pracownicze szkolenia mają bardzo istotną rolę w rozwoju pracowników wiadomo od dawna. Firmy zyskują przez to dużo lepiej wyszkoloną kadrę, sprawniej dającą sobie radę w codziennej pracy i kryzysowych przypadkach. Z kolei pracownicy mogą się rozwijać zawodowo, co dla niejednej osoby będzie miało bardzo duże znaczenie, a dodatkowo mają świadomość tego, że są potrzebni a ich praca jest doceniana.

Wielu właścicieli firm broni się przed nimi, głównie z powodu finansów, ale będą to pozorne oszczędności. Jak potwierdzają badania, każda złotówka przeznaczona na szkolenia pracowników w szybkim czasie zwróci się kilka razy, więc należy dobrze przemyśleć, czy jednak nie postawić na dynamiczny rozwój swoich ludzi. Szkolenia mają bardzo zróżnicowaną tematykę, na niektórych uczestnicy poznają ścisłą wiedzę z danej dziedziny, inne, tak zwane miękkie poruszają taką tematykę jak twórcze rozwiązywanie problemów czy radzenie sobie w stresowych sytuacjach. Wybór odpowiedniego szkolenia uzależniony być powinien od konkretnych potrzeb, bo jedynie wtedy faktycznie przyniosą one korzyści.

Ostatnio przedłużeniem szkoleń pracowniczych są gry symulacyjne. Wykorzystywane są one w coraz większej ilości różnych szkoleń i nie tylko mogą one podnieść atrakcyjność zajęć, lecz również mogą dać uczestnikom możliwość zastosowania uzyskanej teoretycznej wiedzy w praktyce. Będzie to wynikać z tego, że samą nawet najlepiej przekazaną teorię bardzo szybko się zapomina, a tym bardziej jak ją trzeba będzie wykorzystać w rzeczywistych przypadkach.

prezentacja szkoleniowa
Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Gry symulacyjne szkoleniowe mają na celu umożliwienie pracownikom na to, aby mogli spróbować przy wsparciu trenera wykonać określone zadania związane z uzyskaną wcześniej wiedzą. Co prawda ma to kształt zabawy, lecz zabawy mającej swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie, gdyż sporo z tego typu gier opiera się na prawdziwych, autentycznych zdarzeniach albo sytuacjach (zobacz ofertę).

Chciałbyś poznać coś równie interesującego? Ekstra, ta strona www elektroniczny system obsługi klienta z pewnością okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ przeczytasz tam wiele tego typu danych.

Dzięki takim grom znacznie polepsza się skuteczność szkoleń, bo ktoś, kto podczas gdy wykonał jakieś zadanie na pewno to lepiej zapamięta, niż gdyby tylko o nim usłyszał.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes